Ekipa chce budować w Zabierzowie. Działkę kupili od AMW

Zdjęcie przykładowe fot. pixabay.com

Spółka założona przez osobowości internetowe zakupiła działkę w Zabierzowie od Agencji Mienia Wojskowego za ponad 6 mln złotych. Firma zamierza wybudować tam swoją siedzibę z zapleczem produkcyjno-montażowym.

Przetarg na działkę leżącą na terenie miejscowości Brzezie przy granicy z Wielką Wsią odbył się 31 stycznia. Cena wywoławcza wyniosła 5,9 mln złotych. – Cieszymy się z takich inwestycji, zwłaszcza, jeśli mają być duże, bo naturalnie dla nas przekłada się to na wpływ z podatków. Niech budują jak najszybciej – komentuje wójt gminy Zabierzów Elżbieta Burtan.

Spółka poinformowała, że zamierza zbudować tam nową siedzibę z sześcioma niezależnymi studiami filmowymi, które będą służyć do realizacji projektów influencerskich prowadzonych przez Ekipa Management. Oprócz tego znajdzie się tam biuro projektowe i magazyn dla sklepów internetowych.

– Ponadto znajdzie się tam nowoczesna i przestronna przestrzeń biurowa o powierzchni 1000 metrów kwadratowych dla pracowników wszystkich spółek wchodzących w skład Ekipa Holding. Ta kompleksowa struktura ułatwi komunikację między zespołami i wpłynie znacząco na rozwój wszystkich firm z grupy – czytamy w komunikacie.

Na terenie nowej siedziby powstanie też boisko wielofunkcyjne i przestrzeń do rekreacji czy wspólnego spędzania czasu dla pracowników. – Nowe miejsce stanowić będzie centrum innowacji, kreatywności i efektywności, a realizowane w nim projekty z pewnością jeszcze bardziej przyciągną uwagę branży – podkreśla Ekipa.

W związku z trybem zakupu od agencji rządowej, od wyników przetargu możliwe jest wniesienie zażalenia i odwołania z siedmiodniowym terminem. Spółka dodaje, że na tym zakończą się formalności i będzie można ruszyć z budową.