Expo Kraków wyburza szpital i wkracza z powrotem na rynek

fot. Krzysztof Kalinowski

Zamiast czerwonego dywanu i zerwania wstęgi, Expo Kraków symbolicznie wyburzyło ścianę po szpitalu tymczasowym. – Chcemy zburzyć przeszłość i wkroczyć w nowy okres rozwoju – powiedziała Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie. Kalendarz wydarzeń na drugą połowę roku jest już przygotowany.

Rozbiórka szpitala tymczasowego w centrum targowo-kongresowym Expo Kraków trwa już od dłuższego czasu. Demontaż, jak i wywóz sprzętu ma się zakończyć 15 lipca.

Od 10 czerwca można znów organizować targi, kongresy i konferencje z zachowaniem reżimu sanitarnego 1 os./15 mkw. powierzchni obiektu. W okresie od 26 czerwca do 31 sierpnia restrykcje zostaną nieco poluzowane, wyznaczono limit 1 os./10 mkw.

– Nie chcemy wracać do tego, co było. Wszyscy przeżyliśmy okres pandemii, który był okropnym i trudnym doświadczeniem. Wykonywaliśmy syzyfową pracę, przygotowując się do organizacji targów w dwóch wariantach: stacjonarnym i hybrydowym z naciskiem na online. Wiele rzeczy nie udało nam się zrobić, ale część imprez targowych odbyła się w sposób tradycyjny – mówiła Grażyna Grabowska, prezes spółki Targi w Krakowie, zarządzającej obiektem Expo Kraków.

– Zaczynamy nowy okres rozwoju. Wracamy z rozpędem i nowymi pomysłami z uwagi też na to, że Targi w Krakowie obchodzą w tym roku swoje 25 urodziny – dodała Grażyna Grabowska.

Kalendarz gotowy. Co z Targami Książki?

Pierwszym zaplanowanym wydarzeniem, jakie ma się odbyć we wrześniu w Expo Kraków są Targi Franczyzy i Wsparcia dla Biznesu (4-5 września). Następnie w okresie 10-11 września ma zostać uruchomiona już całkiem nowa impreza – targi rehabilitacji i fizjoterapii Reha Innovations.

– Wygląda na to, że zainteresowanie tą imprezą jest bardzo duże ze strony firm i naukowców, szczególnie, że tematem przewodnim spotkań, seminariów i prezentacji będzie rehabilitacja „pocovidowa”. To wydarzenie może okazać się przebojem w następnych latach – tłumaczyła Ewa Woch, wiceprezes Targów w Krakowie.

Szczególnie wartymi uwagi są także targi wina (Enoexpo) oraz wydarzenie przeznaczone dla branży horeca, czyli dla hotelarzy i gastronomi w listopadzie. – To są targi, które dotyczą branż jednych z najbardziej dotkniętych pandemią. Przygotujemy je tak, aby ukazać największe problemy tego sektora i pomóc przedsiębiorcom wyjść na prostą – przyznała Ewa Woch.

Jeśli chodzi zaś o niezwykle popularne Targi Książki, to organizator zaplanował je w okresie 14-17 października. Nie możemy być jednak całkowicie pewni, że sytuacja pandemiczna na nie pozwoli. – Jesteśmy przekonani, że Targi Książki się odbędą. Odnotowujemy zainteresowanie wystawców i pierwsze fizyczne zgłoszenia – powiedziała wiceprezes Targów w Krakowie.

– Zakładamy, że w okresie od września do grudnia będziemy w stanie organizować imprezy targowe i konferencyjne. Nie mniej musimy przebić nadal istniejący niepokój i obawy wśród odwiedzających, będziemy robić to stopniowo. Druga połowa roku może być trudna, ale mamy kilka pomysłów, które powinny zaskoczyć i w 2022 roku ukażemy je już w pełnej krasie – podsumowała Ewa Woch.

comments powered by Disqus