Globalna firma chemiczna z Teksasu chce zatrudnić w Krakowie 200 specjalistów

Huntsman Corporation, globalna firma chemiczna z Teksasu planuje zatrudnić ponad 200 specjalistów.

Huntsman Corporation w czwartek zainaugurowała działalność swojego krakowskiego centrum Global Business Services dla regionu Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

200 nowych pracowników

Zatrudnienie w centrum usług biznesowych GBS w Krakowie, ma wzrosnąć do końca 2023 roku do 200 osób. Centrum będzie wspierać operacje firmy na całym świecie, ze szczególnym uwzględnieniem działań w regionie EMEA. Nowe biuro w Krakowie umożliwi firmie lepsze zrównoważenie kosztów, usług i szybkości działania, przy jednoczesnym ciągłym doskonaleniu w każdym aspekcie działalności.

Firma planuje zatrudnić specjalistów w zakresie księgowości, kredytów, zasobów ludzkich, bezpieczeństwa i zdrowia pracy, zakupów, automatyki i zaawansowanej analityki, planowania i analizy finansowej, obsługi klienta, zarządzania łańcuchem dostaw oraz komunikacji.

Polska zapewnia dostęp do wysoko wykfalifikowanych pracowników

– Polska doskonale wpisuje się w kulturę organizacyjną firmy Huntsman, zapewnia dostęp do talentów, wysoko wykwalifikowanych pracowników oraz nowoczesnej infrastruktury. Wierzymy, że kompleksowe i wielofunkcyjne centrum zapewni naszym współpracownikom doskonały start zawodowy i możliwości rozwoju – powiedział Paul Rollé, Site Leader centrum GBS firmy Huntsman w Krakowie.

– Centra GBS firmy Huntsman są integralną częścią długoterminowej strategii naszej organizacji. Do biura w Krakowie poszukujemy osób, które identyfikują się z wartościami określającymi nasz zespół GBS i całą firmę: uczciwość, odpowiedzialność, szacunek i rzetelność, będącymi w centrum wszystkiego, co robimy – dodał.

Firma prowadzi rekrutację

Huntsman prowadzi aktywną rekrutację do nowego centrum GBS. Od kandydatów wymagana jest umiejętność komunikowania się w języku angielskim w zakresie tematyki biznesowej i technicznej zarówno w formie pisemnej, jak i ustnej.

Firma oferuje programy szkoleniowe dla pracowników w zakresie podnoszenia kwalifikacji oraz pogłębiania wiedzy branżowej. Obejmują spersonalizowane plany rozwojowe oraz i ścieżki kariery, a także możliwość nauki wirtualnie, jak i stacjonarnie.