Górka Narodowa. Deweloper stabilizuje budynki, klienci czekają na mieszkania

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Na budowie drugiego etapu osiedla przy ul. Banacha pojawiły się problemy i opóźnienia. Klienci dewelopera czekają na swoje mieszkania. Przedstawiciele spółki zapewniają, że robią wszystko, by dokończyć inwestycję.

Od jakiegoś czasu klienci spółki Activ Banacha II (spółka dewelopera Activ Investment), która realizuje dwa bloki na Górce Narodowej, zgłaszali problemy z ukończeniem budowy bloku. Pojawiły się informacje dotyczące przechylenia się budynku.

Stabilizacja budynków

– Prawdą jest, że w trakcie budowy ujawniło się zjawisko osiadania, z uwagi na specyficzną budowę geologiczną gruntu na tym terenie. Natomiast spółka Activ Banacha II podejmuje wszelkie niezbędne kroki w celu trwałej stabilizacji budynków i dokończenia ich budowy, tak aby możliwe było już wkrótce wprowadzenie się naszych klientów do zakupionych przez nich mieszkań – mówi Monika Kudełko odpowiedzialna za m.in. kontakty z mediami w spółce.

Deweloper zapewnia, że jest na końcu procesu stabilizacji, które polegał w głównej mierze na wykonaniu dodatkowego palowania gruntu wzdłuż budynków.

– W tej sprawie ściśle współpracujemy z uznanymi specjalistami z Instytutu Techniki Budowlanej w Warszawie, a w zakresie budynku B1 (gdzie proces osiadania ujawnił się w większym stopniu), także z Powiatowym Inspektorem Nadzoru Budowlanego – zapewnia Kudełko.

Przedstawicielka inwestora dodaje, że ustalenie przyczyny osiadania, a następnie zaprojektowanie i naprawa tego stanu rzeczy wymagały czasu.

– Natomiast już niedługo wszystkie roboty budowlane związane z dokończeniem budynków zostaną zintensyfikowane, tak aby pod koniec pierwszego kwartału 2024 roku możliwe było zakończenie robót budowanych – mówi przedstawicielka inwestora.

Kontakt z klientami

Osoby, które kupiły mieszkania, skarżą się, że nie są informowani o postępach prac. – Wszyscy nasi klienci otrzymują od nas na bieżąco, nie rzadziej niż raz w miesiącu, aktualne informacje na temat sytuacji na budowie, w szczególności postępów związanych z realizacją inwestycji – odpowiada Monika Kudełko.

Inwestor zapewnia, że przyszli mieszkańcy osiedla są „wszechstronnie informowani o sytuacji na budowie, mają wgląd do dokumentacji technicznej, w tym ekspertyzy Instytutu Techniki Budowlanej w Warszawie”.

Monika Kudełko mówi też, że obecnie inwestor nie widzi żadnego ryzyka, by budynki przy ul. Banacha miały nie zostać dokończone.

–  Wystąpi jednak niestety przesunięcie w terminie oddania mieszkań, natomiast wynika to z przyczyn niezawinionych przez naszą spółkę. Spółka Activ Banacha II dokłada wszelkich starań, aby jak najszybciej zakończyć budowę i przekazać mieszkania swoim klientom – stwierdza.

 

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Biały