Hotel zamiast biurowca przy Mazowieckiej? Fundacja próbuje interweniować

biurowiec przy ul. Mazowieckiej i sąsiadujące z nim kamienice fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Toczy się postępowanie w sprawie ustalenia warunków zabudowy dla inwestycji hotelowej przy ulicy Mazowieckiej. Stary wielokondygnacyjny biurowiec zlokalizowany w pobliżu ronda Żołnierzy Wyklętych miałby zostać rozbudowany, tym samym "zabijając" zielony zakątek tamtejszym mieszkańcom.

Do postępowania w sprawie ustalenia warunków zabudowy dla inwestycji hotelowej przy ul. Mazowieckiej 23 i 25 chciała przystąpić fundacja rozwoju i terapii "Moja przestrzeń", która działa w budynku sąsiadującym z wysokim biurowcem. Kandydaturę fundacji jednak odrzucono w zeszłym miesiącu. Ustalenie warunków zabudowy pozostaje zatem w rękach właściciela nieruchomości, inwestora i wydziału architektury miasta.

Budynek miałby zostać rozbudowany w kształt litery "L", zawijając w stronę uliczek bocznych oraz zyskałby kilka metrów wysokości. – Zabije to już zupełnie przestrzeń teraz dla nas dostępną. Przy takim planie zabudowy obiekt uczyniłby z tego naszego zakątka martwą studnię bez dostępu do światła czy nawet powietrza. Obecnie korzystają na tym okoliczni mieszkańcy kamienic, biznesów, my prowadzimy tam zajęcia z dziećmi. W centrum miasta taki zakątek to zasadniczy atut dla naszej placówki – mówi przedstawicielka fundacji "Moja przestrzeń".

Równolegle z postępowaniem w sprawie ustalenia warunków zabudowy dla inwestycji hotelowej trwa postępowanie ws. budowy budynku mieszkalnego wielorodzinnego na tych samych działkach.

Nie są to pierwsze ustalenia w sprawie warunków zabudowy, nad którymi toczyło się postepowanie dla tej nieruchomości. W 2019 roku wydano pozytywną decyzję WZ przebudowy biurowca na dom studencki z tarasem na dachu (wraz z siłownią, kawiarnią, salonem odnowy biologicznej itp.), która zresztą nadal obowiązuje.


Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Krowodrza