IMS Budownictwo celuje w Kliny. W planie blisko 60 budynków mieszkalnych

Okolice ul. Spacerowej i Komuny Paryskiej fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Spółka IMS Budownictwo uzyskała pozwolenie na budowę przy ul. Geremka. Niedawno została wydana również ważna decyzja dla inwestycji przy ul. Komuny Paryskiej.

Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia przy ul. Komuny Paryskiej została wydana przez prezydenta 31 października. Obecnie inwestor nie ma obowiązku stworzenia szczegółowego raportu środowiskowego w związku z planowaną budową.

Mowa tu o przedsięwzięciu, które składać się ma z 11 czterokondygnacyjnych budynków wielorodzinnych z garażami podziemnymi oraz 33 dwukondygnacyjnych budynków jednorodzinnych. Jak wynika z oficjalnych dokumentów wysokość budynków mieszkalnych wielorodzinnych wynosić będzie 13 m, a jednorodzinnych 6,5 metra. Inwestycja nie koliduje z zielenią wysoką.

Niedaleko kolejna budowa

Przy ul. Bronisława Geremka (ulica ta niemal sąsiaduje z ul. Komuny Paryskiej) postępowanie administracyjne jest na zdecydowanie dalszym etapie. Planowane jest już rozpoczęcie prac budowlanych.

– Projekt przewiduje 14 budynków w zabudowie szeregowej o powierzchniach około 116 mkw., dwupiętrowych z wbudowanymi garażami. Domy będą posiadały cztery pokoje oraz pomieszczenia dodatkowe. Salony będą wychodziły na ogródki – informuje Kamila Przanowska z firmy IMS Budownictwo.

– Prace powinny zacząć się w pierwszej połowie przyszłego roku, zaś na przełomie I i II kwartału zostanie przedstawiona oferta sprzedaży – dodaje przedstawicielka spółki.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Swoszowice