Kaufland z akcją „Przeciwdziałamy inflacji”

fot. LoveKraków.pl

Sieć niemieckich sklepów poinformowała o początku akcji dotyczącej przeciwdziałaniu inflacji. Na czym będzie to polegać?

– Poza standardowymi promocjami co tydzień, począwszy od 5 maja, detalista dodatkowo obniży ceny ponad 1000 produktów o 10%. Rabatem będą objęte zarówno artykuły spożywcze, jak i przemysłowe czy drogeryjne. Akcja promocyjna potrwa przez sześć tygodni – poinformował sklep.

Lista produktów objętych akcją w danym tygodniu będzie dostępna na stronie internetowej www.kaufland.pl/inflacja. Obniżka cen obowiązująca od najbliższego czwartku dotyczy wszystkich tabliczek czekolady, konserw rybnych, szamponów i odżywek do włosów, a także garnków i patelni. Rabat będzie naliczany bezpośrednio przy kasie.

Inflacja

Według niedawno udostępnionych informacji Głównego Urzędu Statystycznego ceny produktów i usług były w kwietniu średnio o 12,3% wyższe niż w tym samym miesiącu 2021 roku. Natomiast tylko w ciągu miesiąca żywność podrożała o ponad 4%. Obecnie mamy do czynienia z najwyższą inflacją od 1998 roku.