Pierwsza królicza kawiarnia w Krakowie

zdj. poglądowe fot. pexels.com

W wakacje przy ul. Długiej zostanie otwarta analogiczna do popularnego już „kociego” konceptu kawiarnia, tyle że z królikami. To będzie pierwszy taki lokal w mieście i prawdopodobnie w Polsce.

Króliczy wybieg będzie liczył 150 mkw. w jednym z lokali znajdujących się przy ul. Długiej, który obecnie jest w trakcie remontu. Otwarcie zaplanowano na przełom czerwca i lipca.

– Kawiarnia będzie oddzielona od części, gdzie będą mieszkały króliki – będą miały norki, plac zabaw oraz skrytki. Wstęp do zagrody będzie obarczony regulaminem. Co więcej, będzie wydzielona część, gdzie żaden człowiek nie będzie miał dostępu. Jeśli jakiś królik poczuje się zmęczony obecnością człowieka, będzie miał możliwość wycofania – wyjaśniają właściciele Bunny Cafe.

Jak przedstawiają właściciele lokalu, cały sprzęt w kawiarni będzie wyposażony w osłony wygłuszające, aby zredukować hałas. – U nas będzie panowała zasada, że to człowiek jest gościem, a nie królik – podkreślają. Ponadto w króliczej kawiarni ma pracować opiekun nadzorujący zachowanie gości i bezpieczeństwo zwierząt.

W kawiarni mają się pojawić króliki wiedeńskie, nowozelandzkie oraz reksy.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus