News LoveKraków.pl

Kompleks w miejscu Plazy. Komercjalizacja biur i rozmowy w sprawie PRS

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Trwają rozmowy i przygotowania do budowy kompleksu biurowo-mieszkalnego na terenie po zburzonej galerii Plaza. Start prac został wyznaczony na przyszły rok.

Deweloper planuje wybudować przy alei Pokoju zespół biurowo-usługowy o powierzchni ponad 20 tys. mkw. oraz budynki hotelowo-usługowe o podobnym metrażu przestrzeni użytkowej. Projekt obejmuje też przygotowanie miejsc parkingowych naziemnych i podziemnych – w sumie 940 stanowisk.

W marcu prezydent wydał pozwolenie na przebudowę garażu podziemnego i budowę dwusegmentowego budynku biurowo-usługowego. Odwołanie od tej decyzji trafiło na biurko wojewody małopolskiego.

21 czerwca zapadła decyzja umarzająca postępowanie z uwagi na brak prawnych umocowań wnoszącego odwołanie od decyzji prezydenta. Obecnie stronom przysługuje skarga do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie.

Gorący temat

– Dysponujemy ostatecznym pozwoleniem na budowę budynków biurowo-usługowych. To jeszcze gorący temat, czekamy na prawomocny dokument, a kolejne kroki wymagają dokładnego przygotowania – potwierdza Maja Połubińska, project developer w spółce Strabag Real Estate.

– W najbliższym czasie rozpoczniemy komercjalizację części biurowej. Prowadzimy też rozmowy z inwestorami zainteresowanymi segmentem PRS. Mając na uwadze czekające nas jeszcze prace nad projektem wykonawczym, przewidujemy, że budowa kompleksu rozpocznie się najprawdopodobniej w 2025 roku – informuje Połubińska.

Galeria handlowa Plaza powstała w 2001 roku i działała 20 lat. W styczniu 2022 r. deweloper Strabag Real Estate kupił działkę wraz z budynkiem i stawem Dąbskim. Rozbiórka obiektu zakończyła się wiosną 2023 roku.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Czyżyny