Kraków Airport w obliczu kryzysu. Czy lotnisko przetrwa?

lotnisko kraków airport fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Wakacyjne urlopy dobiegły końca, co potwierdzają wyniki krakowskiego lotniska. We wrześniu z usług portu lotniczego w Balicach skorzystało ponad 60 tys. mniej pasażerów niż w sierpniu.

We wrześniu z usług krakowskiego lotniska skorzystało 247,1 tys. pasażerów - to o 69 proc. mniej w stosunku do września 2019 roku. Łącznie od początku 2020 roku obsłużono 2,31 mln  pasażerów, czyli o 3,91 mln mniej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku.

– Przed nami bardzo trudna jesień i zima, być może najtrudniejsza w historii lotniska. Obecnie priorytetem jest przeprowadzenie spółki przez kryzys, zabezpieczenie finansów oraz bezpieczeństwo obsługi pasażerów. To czas wdrożenia systemu bezwzględnych oszczędności, minimalizacji  kosztów na najbliższe miesiące i 2021 rok – komunikuje Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport w liście otwartym.

Mimo trudnej sytuacji, we wrześniu Kraków Airport przyjął nowego przewoźnika Luxair Luxembourg Airlines, który 30 listopada zainauguruje połączenie z Krakowa do Luksemburga. Kolejną dobrą informacją dla lotniska jest powrót od 30 września połączeń do Hiszpanii i Francji, zgodnie z nowym rozporządzeniem rządu.

comments powered by Disqus