Krakowski debiut dewelopera. Ponad 200 mieszkań przy placu Imbramowskim

Wizualizacja fot. materiały prasowe

TDJ Estate wybuduje ponad 212 mieszkań na terenie Prądnika Białego. Prace ziemne rozpoczęły się w lutym.

W grudniu zeszłego roku poinformowaliśmy, że w okolicach placu handlowego powstaną nowe bloki. Oficjalnie potwierdza to teraz spółka TDJ Estate, która zbuduje tam trzy siedmiopiętrowe budynki z ponad 200 mieszkaniami i ośmioma lokalami usługowymi. Mieszkańcy będą mieć też do dyspozycji dwukondygnacyjny parking podziemny.

Spółka poinformowała, że w blokach znajdą się głównie 2,3 i 4-pokojowe mieszkania. Maciej Wójcik, partner zarządzający w TDJ Estate podkreśla, że „tworzymy przestrzenie, w których sami chcielibyśmy mieszkać i pracować”.

Wiara dewelopera

– Osiedle Imbramowskie to nasz debiut w sąsiadującym ze Śląskiem województwie małopolskim i odpowiedź na rosnące potrzeby mieszkańców Krakowa, którym chcemy zaproponować komfortowe, nowoczesne i dobrze skomunikowane miejsce do życia. Zależało nam na stworzeniu przestrzeni, która będzie sprzyjać zarówno codziennym obowiązkom, jak i odpoczynkowi. Wierzymy, że nasze osiedle wpisze się pozytywnie w krajobraz dzielnicy Prądnik Biały i stanie się nowym, przyjaznym domem dla krakowian – dodaje.

Inwestor podkreśla, że zadbał o „wyjątkowość architektury i ukłon w stronę przyrody”.  – Zaangażowana do współpracy, znana z wizjonerskich i wielokrotnie nagradzanych realizacji, krakowska pracownia B2 Studio zaproponowała nowoczesne i wyraziste bryły budynków, uwzględniła również zielone dziedzińce oraz elementy roślinności na elewacji. Tzw. zieleń ekstensywna będzie pełnić rolę naturalnych filtrów powietrza – informuje spółka.

Deweloper  ma zbudować drogę dojazdową do zjazdu z ulicy Szafirowej do wjazdu do garażu, wykonać chodniki i ścieżki. W dodatkowych pracach ma również rozebrać część instalacji kanalizacji sanitarnej i deszczowej, która obsługuje inny budynek przy ul. Grażyny, a następnie odbudować ją w innym miejscu.

Osiedle Imbramowskie to nie jedyny projekt przewidziany przez TDJ Estate w Krakowie w najbliższym czasie. Deweloper planuje także inwestycję przy ul. Meiera.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Biały