Metamorfoza kamienicy na Stradomiu. Inwestycja dobiega końca [ZDJĘCIA]

„Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny” – łacińska sentencja wróciła na ścianę frontową odrestaurowanego budynku przy ul. Stradomskiej. Odsłonięcie elewacji sąsiednich kamienic zaplanowano na listopad.

– Budowa apartamentowca Angel Stradom powoli dobiega końca, w lipcu rozpoczęliśmy procedury odbiorów, których zakończenie planujemy na przełom września i października – mówi Małgorzata Nowodworska, dyrektor marketingu i członek zarządu Angel Management.

Jeśli chodzi o apartamentowiec, czyli blok skryty za fasadą kamienic przy ul. Stradomskiej, to zakończono już prace związane z wykończeniem części wspólnych oraz montażem elewacji.

W tej chwili na terenie budowy Angel Stradom znajdują się ogrodnicy wykonujący ostatnie nasadzenia oraz pielęgnujący ogrody. – Łącznie na terenie inwestycji Angel Stradom znajdzie się 40 dużych, co najmniej czterometrowych drzew oraz ponad 10 000 sztuk mniejszych i większych roślin – podkreśla Małgorzata Nowodworska.

„Si vis pacem, para bellum”

Na początku sierpnia odsłonięto główną część budynku inwestycji grupy Angel na Stradomiu. – Zakończenie prac i odsłonięcie całej elewacji planowane jest na listopad bieżącego roku – wyjaśniają inwestorzy.

Przypomnijmy, że najbardziej reprezentacyjna część inwestycji, czyli budynki bezpośrednio leżące przy ul. Stradomskiej zostały przeznaczone na hotel. – Aktualnie w obiekcie wciąż trwają prace wykończeniowe. Hotel Angel House ma zostać uruchomiony w 2022 roku, dokładny termin będzie uzależniony od sytuacji pandemicznej – mówi Małgorzata Nowodworska.

Inwestycja grupy Angel nie będzie tylko dostępna dla mieszkańców apartamentowca czy gości hotelowych. Jak zapewniają inwestorzy, każdy będzie mógł skorzystać z usług kwiaciarni czy restauracji działających w obiekcie.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto