Resi4Rent wybuduje w Krakowie kilkaset mieszkań na wynajem

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Należąca do Echo Investment firma Resi4Rent pozyskała 263 mln zł kredytu na budowę pięciu projektów mieszkaniowych na wynajem. W finansowanych projektach znajdzie się łącznie ponad 1,4 tys. lokali w Warszawie i Krakowie – komunikuje deweloper.

– Trzy inwestycje są już w trakcie budowy, budowa dwóch ruszy w nadchodzących miesiącach. Jest to już trzecia transza projektów Resi4Rent, którą sfinansowały renomowane banki i instytucje finansowe – czytamy w komunikacie Echo Investment. Instytucje, które finansują projekty R4R to konsorcjum składające się z banków Pekao, BGK oraz BNP Paribas.

Przypomnijmy, że Resi4Rent to firma powołana w 2018 roku, której przeznaczeniem jest budowa mieszkań na wynajem i w tzw. abonamencie. Spółka w 30 proc. należy do Echo Investment, w pozostałej części do globalnego funduszu inwestycyjnego, jednakże to Echo odpowiedzialne jest za przygotowanie i budowę projektów Resi4Rent. Deweloper zapowiada, że do 2025 roku dostarczy w sześciu największych polskich miastach – w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Gdańsku i Poznaniu – 10 tys. lokali na wynajem.

– Wierzymy, że wraz z rosnącą mobilnością polskiego społeczeństwa oraz oczekiwaniem większej elastyczności, najem oferowany przez profesjonalne podmioty będzie stawał się coraz powszechniejszą alternatywą dla posiadania własnego mieszkania – komentuje Dieter Lobnig, dyrektor bankowości inwestycyjnej i finansowania nieruchomości w Banku Pekao.

Resi4Rent w Krakowie

W ostatnim raporcie kwartalnym Echo Investment czytamy, że pierwszy obiekt Resi4Rent w Krakowie powstaje przy ul. Puszkarskiej – chodzi oczywiście o inwestycje Bonarka Living, w ramach której zostanie wybudowanych niemal 150 mieszkań. Deweloper nie wyjaśnia tej kwestii, ale wygląda na to, że tylko część z tych lokali będzie wynajmowana na platformie Resi4Rent, ponieważ wiele mieszkań Bonarka Living zostało już sprzedanych lub choćby zarezerwowanych.

Inne projekty mieszkaniowe Resi4Rent znajdujące się w przygotowaniu na terenie Krakowa to inwestycje przy al. 3 Maja oraz al. Jana Pawła II. W okolicy Błoń deweloper zamierza wybudować 387 mieszkań. W raporcie kwartalnym grupy Echo zawarto, że budowa rozpocznie się w II kw. 2021 roku i zakończy w III kw. 2022 roku.

W ramach inwestycji R4R przy al. Jana Pawła II ma powstać 296 mieszkań, których budowę przewidziano w III kw. 2021 roku i jej koniec w II kw. 2023 roku.

Echo Investment w raporcie kwartalnym zawarło, że krakowskie projekty Resi4Rent będą liczyć w sumie 832 mieszkania, zarówno te znajdujące się w budowie (ul. Puszkarska), jak i te w przygotowaniu (al. 3 Maja i al. Jana Pawła II).

– Konsekwentnie rozwijamy Resi4Rent - największą prywatną firmę z mieszkaniami na wynajem w Polsce. Na koniec pierwszego kwartału 2021 roku do R4R należało 40 proc. gotowych lokali zarządzanych przez inwestorów instytucjonalnych w Polsce. Do końca roku firma będzie miała w ofercie 2,3 tys. mieszkań i ponad 3 tys. lokali w budowie –  powiedział na początku roku Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment.