Młyn „Wieczysta” od środka. Tutaj powstaje nowe osiedle [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Teren po dawnym młynie „Wieczysta” przy ul. Mogilskiej jest właśnie przekształcany na wielorodzinną inwestycję mieszkaniową z częścią usługową. Inwestor zaprosił nas na budowę i opowiedział o przebiegu prac. Relację z budowy możecie obejrzeć w powyższej galerii zdjęć. Pokazujemy również wnętrza zabytkowych budynków młyna.

Obecnie deweloper skupia się na realizacji 4-piętrowego budynku apartamentowego (171 mieszkań) usytuowanego w głębi inwestycji (lepiej go widać od ul. Ładnej). Dotychczas powstały dwie kondygnacje garażu podziemnego i rozpoczyna się budowa parteru. Budynek pnie się powoli do góry.

W reprezentacyjnych, zabytkowych budynkach dawnego młyna, widocznych z ulicy Mogilskiej, prace zostaną rozpoczęte po uzyskaniu pozwolenia na budowę. Budynek został wyczyszczony już przez poprzedniego właściciela, czyli Polskie Zakłady Zbożowe. – Zachowamy tu drewniane elementy konstrukcyjne, dzięki którym powstaną jedyne w swoim rodzaju wnętrza – zapowiada Dawid Sporysz, dyrektor zarządzający Noho Investment.

Te zabytkowe przestrzenie zostaną zagospodarowane na mieszkania. Tutaj umiejscowione zostaną też części wspólne całej inwestycji, takie jak pokój do coworkingu, sala do jogi, sauna czy pokój majsterkowicza.

– To będzie miejsce wyróżniające się nowoczesnym designem, architekturą i dbałością o detal – o jakości, której w Polsce jeszcze nie było. Z najwyższą starannością zrewitalizujemy zabytkowy budynek młyna, a na reszcie terenu powstanie przestrzeń, odpowiadająca w pełni potrzebom dzisiejszego klienta i mieszkańców miasta – mówi Dawid Sporysz.

Cztery budynki, setki mieszkań i usługi

Ciąg zabytkowych budynków młyna zostanie uzupełniony o kilkunastopiętrowy budynek apartamentowy. Jego budowa ma się rozpocząć w pierwszym kwartale 2023 roku. Dwie pierwsze kondygnacje obiektu przeznaczone są pod usługi. Wszystkie powyższe kondygnacje zostaną zagospodarowane na mieszkania.

– Teren będzie bardzo bogaty w zieleń, tak jak przy każdej naszej inwestycji. Tam, gdzie to możliwe, zadbamy o zielone ściany lub dachy, wykorzystamy system retencji wód opadowych, zamontujemy fotowoltaikę i elektryczne ładowarki dla samochodów – wyjaśnia przedstawiciel Noho.

Deweloper otrzymał także pozwolenie na rozbiórkę ostatnich budynków od strony ul. Ładnej. W tym miejscu powstanie kolejny apartamentowiec.

W sumie na tym terenie powstaną cztery budynki apartamentowe z częścią usługową. Noho planuje oddać do użytku inwestycję w całości w pierwszym kwartale 2025 roku.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Czerwony