„Mordor przy rondzie Grzegórzeckim”. Kiedy ruszy budowa?

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

„Mordorem” określiła tę inwestycję grupa mieszkańców sąsiadująca z terenem przy al. Pokoju, na którym ma powstać kilka biurowców. Mimo uzyskania pozwolenia budowlanego przez dewelopera, projekt biurowy jeszcze nie jest w fazie budowy.

W marcu 2021 roku Skanska otrzymała pozwolenie budowlane dotyczące budynku biurowo-usługowego wraz z garażem podziemnym i zagospodarowaniem terenu przy al. Pokoju i ul. Grzegórzeckiej, lecz budowa jeszcze nie ruszyła. Na co czeka deweloper i czy doszedł do porozumienia z sąsiadami?

– Mamy już wydane pozwolenie na budowę budynku A. Jednocześnie trwa proces uzyskiwania pozwoleń na pozostałą część inwestycji. Jesteśmy w stałym kontakcie ze wszystkimi naszymi sąsiadami, regularnie z nimi rozmawiamy i liczymy, że ten dialog będzie kontynuowany – komentuje Veronika Themerson, dyrektor projektu w spółce biurowej Skanska.

Veronika Themerson dodaje, że jeśli chodzi o projekt inwestycji, to nadal trwają prace nad niektórymi jego elementami. – Start budowy, tak jak w przypadku każdej inwestycji Skanska, uzależniony jest między innymi od sytuacji na rynku. Wizualizacje pokażemy tradycyjnie – gdy już będziemy mieć końcowy projekt, w momencie ogłoszenia startu – wyjaśnia.

Więcej o inwestycji dowiecie się [TUTAJ].

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Grzegórzki