Najlepsza inwestycja krótkoterminowa. Flip mieszkaniowy - gwarantowane 15% zysku rocznie

Zakup - remont - wykończenie - sprzedaż z zyskiem. Na dynamicznym rynku mieszkaniowym rozwija się kolejna gałąź nieruchomościowego biznesu. Na czym polegają flipy mieszkaniowe i dlaczego dwucyfrowe zwroty z inwestycji to ich realny scenariusz?

Szczególnie w kryzysowych chwilach, rynek nieruchomości okazuje się być najbardziej bezpiecznym i dochodowym miejscem do inwestowania swojego kapitału. I trudno się temu dziwić, bo przysłowiowy dach nad głową, to jedna z absolutnie najbardziej podstawowych potrzeb człowieka. W dobie niezwykłego popytu na własne “M”, przy kilkunastoprocentowych (w skali roku!) wzrostach cen mieszkań w Krakowie, tzw. flipy mieszkaniowe stają się jedną z najbardziej dochodowych inwestycji. Czym są? To pozornie niezwykle prosty schemat zakupu mieszkania, jego renowacji i sprzedaży. Z dużym zyskiem.

Łatwość jest jednak rzeczywiście mocno iluzoryczna, bo sukces inwestycji związany jest z wiedzą i doświadczeniem. Jak mówi Mateusz Góralski prezes konsorcjum Total Estates Concept, które w ubiegłym roku zrealizowało z sukcesem akcję #100FlipówW2021, każdy flip zaczyna się od gruntownego rekonesansu rynku mieszkań. Ten krakowski znamy od podszewki. Szczegółowa znajomość lokalnego rynku jest kluczowa pod kątem wyboru nieruchomości pod inwestycję oraz bezpieczeństwa kapitału naszego oraz grupy inwestorów, z którymi tworzymy ten projekt. Wśród masy ofert poszukujemy tych, które cechuje odpowiednia lokalizacja, potencjał i brak wad prawnych - dodaje współwłaściciel Total Estates Concept.

Lokalizacja - brak wad - potencjał!

Wszystko zaczyna się od wyboru odpowiedniej lokalizacji mieszkania. Najlepsze flipy udają się w okolicach, na które panuje duży popyt. Szukamy mieszkań, które nie mają wad prawnych oraz funkcjonalnych, takich jak brak windy, balkonu, czy zaniedbana klatka schodowa. Kolejna kwestia to potencjał nieruchomości. Mieszkanie musi mieć możliwość zmiany układu funkcjonalnego, wyróżniać się czymś lub posiadać unikatowe cechy - tłumaczy Mateusz Góralski. To wszystko po to, by podnieść wartość nieruchomości. Dla kupujących to dobra lokalizacja, funkcjonalność, użyteczność i prostota w wynajmie lub sprzedaży. Dla inwestorów zaś, pewny i solidny zysk.

Najważniejszy jest projekt

Dla podniesienia wartości nieruchomości, kluczowe jest profesjonalne doradztwo architektów. Odpowiednio zaprojektowane pomieszczenia, instalacje, następnie wybór materiałów, mebli, dodatków, wszystko z zachowaniem stylu, odpowiadającego trendom, modzie i wysokim wymaganiom Klientów, przy jednoczesnej spójności z architekturą otoczenia. Realizując 100 flipów mieszkaniowych w jednym roku, konieczna jest współpraca z fachowcami - inżynierami, architektami i dekoratorami wnętrz. Total Estates Concept wykorzystuje wiedzę prawdziwych specjalistów w swojej dziedzinie. Inżynierzy, architekci, dekoratorzy - to oni dbają, by mieszkanie dostało nowe życie - tłumaczy Daniel Słowik, współautor akcji #100flipówW2021, którą śledzić można było na Facebooku i Instagramie. Na zyski inwestorów ma wpływ także dostęp do niestandardowych materiałów wykończeniowych oraz programy rabatowe wypracowane przez firmę. 

Na udany koniec - remont i sprzedaż

O finalnej wartości mieszkania zaważy wykończenie, wykonane przez sprawdzone zespoły. W Total Estates Concept  korzystamy zarówno ze swoich ekip remontowo-wykończeniowych jak i zewnętrznych firm, z którymi współpracujemy od lat. Daje nam to zarówno odpowiednią jakość prac budowlanych, poziom kosztów oraz najważniejsze - bezpieczeństwo. Dla naszych inwestorów czas to pieniądz, a ROI musi się zgadzać więc umówiony termin zakończenia remontu, to rzecz święta - mówi Michał Fediuk, Kierownik ekip budowlanych.

Gotowe mieszkanie pozostaje odpowiednio wypromować i sprzedać. To zadanie dla doświadczonych brokerów, którzy poszukują Klientów jeszcze przed finalnym oddaniem mieszkania do sprzedaży, gdy wnętrze mieszkania widoczne jest tylko na wizualizacjach pracowni architektonicznej przygotowującej projekt. Działamy bardzo szeroko, aktywnie wykorzystując portale, tradycyjne formy reklamy oraz media społecznościowe, gdzie nasze przekazy trafiają najcelniej - tłumaczy Mateusz Góralski.

Flip jako wstęp do inwestycji deweloperskich

Zaletą flipów jest szybkość działania. 15-procentowe zyski w skali roku sprawiają, że ta forma inwestycji staje się niezwykle atrakcyjna. Bazując na doświadczeniach projektów flipowych, firmy specjalizujące się w nich dywersyfikują rozwiązania także o tradycyjną “deweloperkę”: Klientów, którzy przekonali się o korzyściach współpracy krótkoterminowej, a także tych, którzy zakładają lokowanie kapitału na nieco dłużej, przekonujemy naszymi inwestycjami na Woli Justowskiej - mówi Prezes TEC Development. Aktualnie realizowane są cztery inwestycje na Woli Justowskiej w segmencie premium - w przeciągu trzech lat na naszych inwestycjach pod Lasem Wolskim powstanie blisko 100 apartamentów. Inwestorzy gotowi na około 2-letnie rozwiązania - zapraszamy!


comments powered by Disqus