Najlepsze warsztaty samochodowe w Krakowie. Gdzie wymienić opony? [RANKING]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W Krakowie znajdziemy najwięcej warsztatów samochodowych oferujących wymianę opon zaraz po Warszawie i Lublinie. Ceny również są tu jedne z najwyższych w Polsce. Ile powinna kosztować wymiana opon w Krakowie?

W stolicy Małopolski działa przynajmniej 110 warsztatów samochodowych oferujących usługę wymiany opon. Więcej ma tylko Warszawa (272) i Lublin (132). Zaraz za Krakowem plasuje się Wrocław z 97 warsztatami – wynika z danych portalu dobrymechanik.pl.

Informacje dostępne na portalu wskazują również, że Kraków jest jednym z najdroższych miast, jeśli chodzi o wymianę opon. Wymiana standardowych opon powinna kosztować w granicach 90-100 zł. Drożej ma być tylko w Poznaniu i Warszawie (100-110 zł). – Ta cena wzrośnie, jeżeli posiadasz aluminiowe felgi o dużym rozmiarze, opony typu RunFlat oraz zamontowane czujniki ciśnienia TPMS. Po każdej zmianie opon konieczne jest wyważenie kół, co zwiększa delikatnie koszt całkowity – komunikują eksperci portalu.

Wymiana opon w Krakowie trwa ok. 30-40 minut. Czas ten może się jednak wydłużyć, jeżeli twoje koła są zapieczone lub wyposażone właśnie w czujniki ciśnienia. – Dłużej zajmie także wyważanie, jeżeli felgi w twoim aucie nie będą proste – dodają mechanicy.

Często z ust mechaników możemy usłyszeć, że opony należy wymienić, gdy tylko temperatura na zewnątrz osiągnie poziom 7 stopni Celsjusza. Należy jednak bacznie zwracać uwagę na warunki panujące na drodze i nie trzymać się sztywno tejże zasady. Warto również zaplanować sobie wymianę opon wcześniej, aby uniknąć zbyt długiego oczekiwania w serwisie.

Gdzie wymienić opony w Krakowie?

Jednymi z najpopularniejszych i cieszących się dobrą opinią warsztatów samochodowych w Krakowie są: Auto Serwis Wadowicka, Top-AutoSerwis przy ul. Na Zakolu Wisły czy serwis Artigum przy ul. Makowskiego. Trans-Gum przy ul. Dobrego Pasterza, warsztat Harp Kraków oraz Nowakowski  & Szymański cieszą się równie szerokim uznaniem.

Eksperci z portalu dobrymechanik.pl zweryfikowali osobiście krakowskie warsztaty samochodowe pod względem jakości obsługi klienta oraz poziomu wykonywanych usług i na tej podstawie opracowali ranking najlepszych warsztatów samochodowych w Krakowie.

Poniżej znajduje się lista tychże warsztatów. Na podium znajduje się serwis M&M Car-Trucks, Auto Serwis Wywiał przy ul. Wielickiej oraz All Cars Service przy ul. Drewnianej.

comments powered by Disqus