Nowa korporacja IT w Krakowie. Na początek 50 etatów

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W stolicy Małopolski swoje biuro otwiera Nortal, zatrudniający ponad 1700 osób na całym świecie. To korporacja IT, która jak sama komunikuje, odpowiada w dużym stopniu za cyfryzację Estonii. Firma rozpocznie działalność w krakowskim biurze przejętej spółki Skelia, czyli w kompleksie Bonarka for Business.

– Wybór Krakowa na siedzibę naszego oddziału był naturalny. Kraków oferuje dostęp do wykwalifikowanych pracowników oraz możliwości pozyskiwania młodych talentów z renomowanych szkół wyższych. To wszystko sprawia, że miasto stało się strategiczną lokalizacją dla firm IT i kluczowym hubem dla globalnego rynku – mówi Kadi Tamkõrv z firmy Nortal.

Korporacja rozpocznie działalność w biurach przejętej spółki Skelia. Na początek estoński gigant zatrudni w Krakowie ponad 50 nowych specjalistów, m.in. ds. rozwoju produktu, inżynierii oprogramowania, środowisk chmurowych i analizy danych.

Nortal to gigant z branży transformacji cyfrowej, założony w 2000 roku w Estonii. Firma w dużym stopniu odpowiada za cyfryzację tego kraju, a w ciągu ostatnich lat zrealizowała wiele projektów transformacji cyfrowej dla rządów, instytucji opieki zdrowotnej i przedsiębiorstw na całym świecie – opisuje firma.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze Duchackie