Nowe połączenie z Sardynią i arabski przewoźnik

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Od maja do miasta Olbia na włoskiej wyspie polecimy dwa razy w tygodniu: w środy i niedziele. W czerwcu natomiast do listy przewoźników dołączy Air Arabia.

– Już od maja Ryanair planuje inauguracje lotów do Olbii na Sardynii. To już drugie po Cagliari połączenie naszego bazowego przewoźnika na tą piękną wyspę Morza Śródziemnego – zapowiada Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

– Olbia zachwyci turystów nie tyko śródziemnomorskim klimatem i szmaragdowym wybrzeżem, ale także średniowiecznymi zabytkami i wspaniałą ofertą festiwali m.in. włoskiej kinematografii. Miasto jest także rajem dla smakoszy małży i innych owoców morza – dodaje.

Nowy przewoźnik

To nie koniec nowości w ofercie. W poniedziałek poinformowano, że w czerwcu do grona przewoźników Kraków Airport dołączy Air Arabia, linie lotnicze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W sezonie letnim z Krakowa będziemy mogli codziennie polecieć do Szardży. Nowe połączenie Air Arabii to również wachlarz możliwości dalszych podróży do Tajlandii, Indii czy też na Sri Lankę.

– To nie tylko kolejne potwierdzenie ogromnego potencjału rynku arabskiego, ale również istotne wzmocnienie siatki połączeń krakowskiego lotniska – komentuje prezes Włoszek. – Cieszy nas wzmocnienie ruchu pomiędzy Małopolską, Krakowem a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, tym bardziej, iż okres letni pokazał wysoki popyt na te trasy, co w konsekwencji przekłada się na wzmocnienie branży turystycznej naszego regionu.” - powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.