Nowe studia na UEK-u. Deweloperzy będą kształcić deweloperów

fot. krzysztof Kalinowski/Lovekrakow.pl

Polski Związek Firm Deweloperskich we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym otwiera nowy kierunek studiów – zarządzanie inwestycjami deweloperskimi.

Wykładowcy z ramienia PZFD, m.in. deweloperzy, który od lat są już na rynku, będą uczyć studentów Krakowskiej Szkoły Biznesu UEK. To pierwsze studia deweloperskie w Krakowie i drugie w Polsce, po warszawskiej SGH.

– Najlepsi deweloperzy potrzebują najlepszych ludzi. Branża deweloperska jest jednym z uczestników kształtowania miejskiej przestrzeni. Bierzemy odpowiedzialność za ten fragment naszej działalności. Do tego potrzebna jest właściwa edukacja i budowanie świadomości. Przeszłości nie da się cofnąć, ale można zmienić przyszłość i razem możemy zmieniać przyszłość polskich miast. Nowe pokolenie deweloperów myśli inaczej, ma inne podejście i czuje się w pełni odpowiedzialne za kształtowanie miejskiej przestrzeni – komentuje Małgorzata Nowodworska, prezes PZFD Kraków.

Dzięki studiom słuchacze będą mogli zdobyć specjalistyczną wiedzę i umiejętności praktyczne w zakresie przygotowania, realizacji i eksploatacji inwestycji deweloperskich, a także informacje na temat oceny opłacalności ekonomicznej projektów inwestycyjnych. Studenci dowiedzą się także, jak wygląda współpraca z przedstawicielami sektora publicznego, planowanie przestrzenne i kształtowanie wspólnej przestrzeni.

Studia obejmują dwa semestry, łącznie 180 godzin zajęć i wykładów. Całość zakończona jest egzaminem oraz świadectwem ukończenia studiów podyplomowych i wydaniem dyplomu Krakowskiej Szkoły Biznesu UEK.