Nowy deweloper na krakowskim rynku

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Dom Development nabył pakiet 77 proc. akcji krakowskiego dewelopera Sento. Bank ziemi w posiadaniu grupy pozwala na budowę ponad 700 lokali.

W lipcu Dom Development przejął pakiet kontrolny Sento, dewelopera odpowiedzialnego dotychczas za realizację takich inwestycji jak Atrium Park, Sentopark czy apartamentowiec Barska 69 zlokalizowany tuż nad Wisłą.

– Przejmując pakiet kontrolny w Sento, zyskaliśmy w grupie partnera doskonale znającego lokalny rynek, z doświadczeniem w segmencie premium i interesującym bankiem ziemi. To bardzo dobry punkt wyjścia do stopniowego umacniania naszej pozycji w Krakowie – mówi Jarosław Szanajca, prezes Dom Development

Celem Górka Narodowa. „Nie zrobimy inwazji na Kraków”

Warszawski deweloper po wchłonięciu Sento, będzie kontynuował realizacje inwestycji Sentotu na Górce Narodowej oraz Sensity przy ul. Wielickiej.

– Posiadamy w Krakowie bank ziemi, który umożliwi realizację 727 lokali. W Krakowie planujemy rozwijać się na Górce Narodowej, którą postrzegam jako taki krakowski Chrzanów. Chcielibyśmy mieć tam również projekt premium w dobrej lokalizacji – powiedział dla portalu housemarket.pl Jarosław Szanajca, prezes Dom Development.

– Kraków jest bardzo rozdrobnionym rynkiem, w którym lider posiada 6 proc. rynku. W Krakowie nie urosła żadna firma w dużej skali, dlatego mamy nadzieję szybko osiągnąć pozycję lidera. Chcemy uniknąć błędów, które zrobiliśmy, rosnąc w Trójmieście i Wrocławiu. Kraków jest trudnym rynkiem, dlatego też żadna firma tutaj znacząco nie urosła. Nie zrobimy inwazji na Kraków, musimy się nauczyć tego rynku – wyjaśnił prezes Dom Development.

Grupa Dom Development przekazała w pierwszym półroczu 1922 lokale. W tym okresie łącznie deweloper realizował budowę 5800 mieszkań. Ponadto grupa zakończyła ten okres z rekordowym bankiem ziemi o potencjale budowy ponad 17 tysięcy mieszkań.