Okolice ronda Matecznego zmienią się jeszcze bardziej. Jest wniosek o rozbiórkę

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Krakowska spółka deweloperska zamierza rozebrać stare zabudowania i na ich miejsce postawić coś innego. Jak na razie szczegóły inwestycji nie zostały podane.

Przy ulicy Podskale, niedaleko ronda Matecznego stoją niskie zabudowania. Spółka Quelle Locum Mateczny zawnioskowała 11 kwietnia o pozwolenie na rozbiórkę w sumie siedmiu budynków o funkcji usługowo-warsztatowej wraz z ich instalacjami wewnętrznymi oraz rozbiórkę elementów zagospodarowania terenu.

– Planujemy tam inwestycję, ale na ten moment nie jestem w stanie podać szczegółów. Na pewno nie będzie to ten rok i też raczej nie przyszły – informuje Grzegorz Woźniak, prezes zarządu spółki Quelle Locum, która to zrealizowała w Krakowie takie inwestycje mieszkaniowe, jak Park Leśny Bronowice, Perła Prądnika czy też niedawno Greendustry Zabłocie.

W planie miejscowym Stare Podgórze – Mateczny teren, na którym leżą działki, jest przeznaczony pod zabudowę usługową. Minimalny wskaźnik terenu biologicznie czynnego wynosi 20 proc., natomiast budynki mogą mierzyć maksymalnie 16 metrów.

Przez kilka ostatnich lat okolice ronda Matecznego zmieniły się nie do poznania. Zniknęła niska zabudowa i część ruin. Najbardziej charakterystyczne drewniane wille spłonęły w 2012 roku, w 2015 roku już nie było po nich śladu. Wokół skrzyżowania wyrosły nowoczesne biurowce – Mateczny Office, Business Offices Rondo 1, Hubpoint czy Wadowicka 3.

Wniosek o rozbiórkę w Starym Podgórzu jest kolejnym, który trafił na biurko urzędników w tym roku. Przypomnijmy, że spółka Bryksy chce również rozebrać kilka budynków przy ul. Na Błonie/Balickiej, a firma powiązana z The White Star Real Estate zamierza pozbyć się magazynowo-usługowych budynków przy ul. Krzywdy/Saskiej.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze