PepsiCo w Krakowie – od zera do 600-osobowego zespołu w 2 lata [Podcast]

fot. pepsico

– W 2019 roku ruszyło nasze centrum usług wspólnych PepsiCo w Krakowie. Od zera zbudowaliśmy miejsce, które liczy obecnie około 600 osób i cały czas rośniemy. Dlatego też potrzebujemy powiększyć biuro – mówi Paweł Mleczko, dyrektor centrum PepsiCo GBS Kraków.

Więcej o tym, jak budować nowy oddział globalnej firmy w Krakowie dowiecie się z naszej rozmowy z przedstawicielami krakowskiego centrum biznesowego PepsiCo GBS Kraków.

Jak rolę pełni biuro PepsiCo w Krakowie względem korporacji PepsiCo na świecie? Jakie usługi świadczą? Ile zatrudniają pracowników i czy zespół nadal się powiększa? – na te pytania również znajdziecie odpowiedzi w rozmowie.

– Funkcja biura nie zanika – podkreśla Paweł Mleczko i przedstawia, jak to jest budować zespół w czasach, kiedy duża część pracowników pracuje zdalnie. Dlaczego tak ważny jest powrót do biur? Czy za rok dalej będziemy pracować z domu?

Czego PepsiCo nauczyło się podczas pandemii? Jak będzie wyglądać nowe biuro firmy? – Większość z naszych pracowników potwierdziła, że nie chcą na dłuższą metę pracować w domu, dlatego też model hybrydowy jest potrzebny. Przestrzeń, którą projektujemy w biurze, ma nie wiele wspólnego z pojedynczym biurkiem i takim typowym miejscem, w którym spędzamy 8 godzin pracy – tę kwestię podczas rozmowy wyjaśnia Michał Szczocarz, kierujący marką pracodawcy PepsiCo.

Ponadto rozmawiamy z Agatą Piątek, menadżerką działu rekrutacji na Europę, która tłumaczy nam, jak rozliczani są pracownicy podczas pracy zdalnej, dlaczego zaufanie jest tak istotne w relacji z pracownikami oraz jak rekrutować wirtualnie? Pojawiło się też kilka rad dla kandydatów do pracy – jak się przygotować do zdalnej rozmowy rekrutacyjnej?

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z przedstawicielami PepsiCo GBS Kraków na platformach podcastowych (Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts, Anchor).