Niespełna rok po rozpoczęciu budowy 481 mieszkań przy ul. Anny Szwed-Śniadowskiej w połowie budynków wykonano już całą ich konstrukcję łącznie z dachem – poinformowała spółka PFR Nieruchomości.
Budowa 481 mieszkań w Krakowie przy ul. Anny Szwed-Śniadowskiej powstaje w ramach rządowego projektu „Mieszkanie Plus”. Połowa, czyli 4 z 8 budynków składających się na inwestycje ma już gotową konstrukcję, wstawione okna i została przykryta dachem.
– Obecnie trwają w nich prace instalacyjne i tynkarskie. W kolejnych trzech budynkach wykonano już konstrukcję wszystkich pięter, trwają prace nad dachem oraz murowanie ścian działowych w mieszkaniach. Na ostatnim z budynków trwają prace nad wykonaniem konstrukcji 4 piętra – poinformowała Ewa Syta, dyrektorka biura prasowego PFR Nieruchomości.
Kto będzie mógł zamieszkać na Klinach? Zgodnie z jej zapisami pierwszeństwo w naborze będą miały rodziny z dziećmi – za każde dziecko przyznawane będzie 5 punktów. Tyle samo punktów zostanie przyznanych w przypadku każdej osoby pełnoletniej, która nie ukończyła 35 roku życia. Ta sama osoba będzie mogła liczyć na dodatkowe 5 punktów, jeżeli ukończyła studia wyższe. Również 5 punktów otrzyma kandydat na najemcę, który rozlicza się z podatku dochodowego w Krakowie. Dodatkowo punkty będą mogły otrzymać osoby niepełnosprawne, seniorzy oraz osoby o statusie repatrianta.
W Krakowie, podobnie jak w innych lokalizacjach, nabór do mieszkań będzie składał się z dwóch etapów. Pierwszy z nich polega na sprawdzeniu w jakim zakresie najemca spełnia kryteria społeczne ustalone przez lokalny samorząd. Drugi etap naboru to sprawdzenie tzw. zdolności czynszowej – czyli czy przyszli najemcy są w stanie wykazać łączny miesięczny dochód netto (np. pensja z tytułu umowy o pracę), jak również dodatkowe dochody (np. świadczenie 500+), na poziomie umożliwiającym opłacenie comiesięcznego czynszu z tytułu najmu mieszkania. Ponadto każdy potencjalny najemca jest sprawdzany w BIG Infomonitorze.
alternatywę dla zakupu mieszkania na kredyt. Jest to propozycja zarówno dla osób, które rozpoczynają swoją karierę zawodową, młodych rodzin, a także Polaków, którzy nie posiadają zdolności kredytowej lub po prostu nie są zainteresowani kupnem mieszkania.