Prądnik Biały. Trzy bloki i trzy hektary zieleni. Nowy projekt od krakowskiego dewelopera

Widok na działki należące do dewelopera i początek budowy fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Spółka Henniger Investment realizuje inwestycję mieszkaniową na Prądniku Białym. Deweloper zapowiada, ze będzie to zielone osiedle.

Inwestor rozpoczął prace budowlane na działkach w sąsiedztwie torów kolejowych przy ul. Glogera na podstawie pozwolenia na budowę wydanego we wrześniu tego roku.

Spółka zapowiada, że będzie to zielone osiedle mieszkaniowe. – W jego ramach powstawać będą kolejno trzy etapy – A, B, C. Na pierwszy etap będzie składać się 127 mieszkań o zróżnicowanych metrażach od około 32 mkw. do około 100 mkw. – informuje Aleksandra Kolny, marketing manager w Henniger Investment.

W większości zieleń?

Po tym, jak duże są tereny – w sumie są to cztery większe działki i jedna mniejsza – spodziewano się potężnej inwestycji. Tymczasem spółka komunikuje, że zamierza stworzyć tam sporo zieleni.

– Projekt zakłada powstanie dużej ilości zieleni, która będzie jej wyróżnikiem. Tereny zielone będą miały powierzchnię ponad trzech hektarów (co stanowi prawie 60 proc. terenu inwestycji) i będą pełnić funkcję nie tylko estetyczną, lecz stanowiącą integralną część koncepcji, która wyrażać ma harmonię między architekturą a naturą – mówi Aleksandra Kolny.

Zgodnie z zapisami planu miejscowego „Rejon ulic Łokietka – Glogera” minimalny wskaźnik terenu biologicznie czynnego to 60 procent.


Zaznaczony obszar inwestycji
Zaznaczony obszar inwestycji

Klienci, którzy są zainteresowani tą lokalizacją muszą poczekać do pierwszego kwartału przyszłego roku, bo wtedy rusza sprzedaż mieszkań. Natomiast zakończenie budowy tego etapu zostało zaplanowane na pierwszy kwartał 2025 roku.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Biały