Produkcja w nowej fabryce Bielendy powinna ruszyć w 2024 roku

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Nowa fabryka powstanie przy ulicy Igołomskiej w Krakowie na działce o powierzchni 6,5 hektara. – Decyzję o wyborze tej lokalizacji podjęto ze względu na obiecującą wizję rozwoju tej części miasta w ramach projektu Kraków - Nowa Huta Przyszłości – informuje Edyta Sotowska-Śmiłek, rzeczniczka firmy.

Krakowska spółka kosmetyczna już od pewnego czasu szukała odpowiednich terenów usytułowanych w obrębie miasta, aby realizować plany rozwoju. Brano pod uwagę miejsca dobrze skomunikowane z obwodnicami, ale przede wszystkim zapewniające dobry dojazd do pracy zatrudnionych osób.

– Obecnie przedsiębiorstwo jest na końcowym etapie przygotowywania projektu, który zakłada 12 tysięcy mkw. powierzchni budynku (co stanowi 60 proc. wykorzystania potencjału gruntu)  i w przyszłości daje możliwość rozbudowy o kolejnych 6 tys. metrów – mówi biurowe prasowe Bielendy.

Firma wyjaśnia, że od lat poprawia swoją infrastrukturę, odnawia park maszynowy na coraz to nowsze rozwiązania. – Rozpoczynająca się inwestycja ma na celu stworzenie większej przestrzeni dla nowoczesnego zakładu produkcyjnego - z niezbędnym zapleczem, laboratoriami badawczymi oraz centrum kontroli jakości. To będzie pierwszy etap budowy. Drugi etap zakłada powstanie budynku biurowego – wyjaśnia rzecznika.

Dwa razy więcej miejsc pracy?

– Bielenda zatrudnia dzisiaj 140 osób, a docelowo możliwe jest podwojenie tej liczby – tłumaczy firma.

Przedsiębiorstwo produkuje przede wszystkim kosmetyki dla kobiet. – Zakładamy rozwój produkcji kosmetyki białej, a rozpoczynająca się inwestycja pozwoli na zdecydowane zwiększenie potencjału produkcji i wyjście poza te obszary, w których dotychczas osiągnęliśmy najwyższe kompetencje.

Firma ocenia, że do końca bieżącego roku otrzyma pozwolenie na budowę, zatem wiosną 2021 rozpocznie realizację inwestycji, która zakończy się na przełomie 2023/24 roku.  Z początkiem 2024 roku w nowym zakładzie produkcyjnym powinna ruszyć produkcja.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Nowa Huta