Przy Składowej powstanie kolejny apartamentowiec

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Przy ul. Składowej 22 krakowska spółka planuje postawienie apartamentowca.

Na terenach, gdzie w przeszłości stały różnego rodzaju obiekty magazynowe, a niedaleko przebiegają tory kolejowe, wkrótce powstaną kolejne mieszkania. Deweloper Krak-Kolor, który ma na swoim koncie m.in. realizację Apartamentów Białoprądnicka, planuje następną inwestycję.

Spółka otrzymała w 2021 roku pozwolenie na rozbiórkę budynków magazynowych i warsztatowych, a rok później pozwolenie budowlane. Prace wyburzeniowe rozpoczęły się wiosną tego roku.

Według wizualizacji dostępnych na stronie pracowni architektonicznej Kubatura, budynek ma mieć maksymalnie sześć kondygnacji nadziemnych. Budowa ma rozpocząć się w tym roku, zakończenie planowane jest na 2025 roku. Jak na razie nie ma dostępnych szczegółów inwestycji.

Gotowe budynki

Niedawno przy tej samej ulicy, ale pod numerem 16, zakończyły się prace budowlane przy innej inwestycji. Mowa o Moderno Łobzów. W pięciokondygnacyjnym bloku znalazło się 91 mieszkań o metrażu od 28 do 105 mkw.

96 lokali mieszkalnych i cztery usługowe oferował deweloper Awim, który zrealizował również w tym rejonie Apartamenty Cynamonowe. Prawie wszystkie mieszkania o metrażu między 47 a 71 mkw. zostały już sprzedane.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Krowodrza