Amerykanie otwierają w Krakowie centrum badawczo-rozwojowe

Zdjęcie ilustracyjne fot. pixabay.com

Firma Arteris ogłosiła otwarcie nowego centrum badawczo-rozwojowego oraz wsparcia klientów z lokalizacją w Krakowie.

Arteris to wiodący dostawca systemowych komponentów IP dla struktur połączeń, przyspieszających projektowanie złożonych systemów mikroelektronicznych. Jak informuje przedstawiciel spółki, prace prowadzone w nowym oddziale firmy będą wspierać rozwój technologii IP realizowanej w postaci połączeń sieciowych pomiędzy blokami funkcjonalnymi w układach scalonych oraz oprogramowania do automatyzacji integracji SoC w przemyśle półprzewodnikowym.

– W miarę jak złożoność projektowania i rozwijania układów półprzewodnikowych nadal przyspiesza, potrzeba wysoko wykwalifikowanych inżynierów staje się kluczowa, aby wspierać naszych klientów oraz przyszłe innowacje produktowe – mówi Adam Morawiec, dyrektor generalny Arteris Polska.

– Kraków to jeden z najbardziej dynamicznych technologicznych ekosystemów w Europie, z doskonale wykształconymi inżynierami. Jesteśmy podekscytowani możliwością oferowania nowych perspektyw zawodowych i wkładem w lokalną społeczność technologiczną – dodaje.

Współpraca z AGH

Centralnym elementem tej inicjatywy, jak przekonuje spółka, jest rozwijana współpraca firmy z Akademią Górniczo-Hutniczą.

– Decyzja o utworzeniu tutaj swojej siedziby świadczy o wysokim poziomie lokalnych talentów, w które jesteśmy dumni inwestować, oraz o możliwościach biznesowych, jakie oferuje nasze miasto i kraj. Współpraca firmy Arteris z Akademią Górniczo-Hutniczą umożliwi studentom i absolwentom udział w opracowywaniu ekscytujących innowacji technologicznych, które napędzają rozwój przemysłu półprzewodnikowego na całym świecie – komentuje prof. Marek Gorgoń, prorektor Akademii Górniczo-Hutniczej ds. nauki

Arteris obsługuje ponad 200 klientów na całym świecie, korzystając z zespołów pracowników w 11 krajach. Dodanie nowego oddziału w Polsce pozwoli firmie poszerzyć globalny zasięg i stworzyć nowe możliwości zawodowe dla inżynierów projektujących sprzęt elektroniczny i oprogramowania. Krakowskie biuro skupi się na pracach rozwojowych i innowacyjnych.