Rosną kolejne bloki przy granicy miasta [ZDJĘCIA]

Wizualizacje fot. materiały prasowe

Sporo pracy czeka pracowników na placu budowy osiedla realizowanego w okolicach Zesławic. Stan zaawansowania prac można zobaczyć na zdjęciach w naszej galerii.

Przy ul. Gustawa Morcinka w miejscu dawnej cegielni, Atal buduje osiedle. Obecnie stawiane są trzy budynki – jedno- i dwusegmentowe. W środku znajdą się 134 mieszkania, w tym zdecydowana większość to lokale dwu- i trzypokojowe.

Z wcześniejszych komunikatów dewelopera wynika, że część mieszkań znajdzie się w pułapie cenowym między 9,3 tys. a 10,7 tys. za metr kwadratowy. Jak na krakowskie warunki są to ceny bardzo atrakcyjne, jednak pod uwagę należy wziąć lokalizację, gdzie powstają bloki (dzielnica Wzgórza Krzesłwickie, tuż przy granicach miasta). Lokale będą mieć dostęp do tarasów, balkonów lub ogródków. Pod blokami znajdą się garaże i komórki lokatorskie.

Wychodzą z ziemi

Stan prac został oszacowany na około 25 proc. Pod dwoma segmentami pierwszego bloku gotowe są wykopy i podłoże z tzw. chudego betonu. Nieco bardziej zaawansowany jest etap budowy drugiego budynku – tam prace wyszły z ziemi i realizowany jest obecnie poziom zerowy. W dwusegmentowym trzecim budynku widać największe postępy: tam bowiem niemal gotowa jest konstrukcja poziomu zerowego. Obiekty te będą tworzyć inwestycję pod nazwą Strefa Cegielnia 2. Planowane oddanie do użytkowania mieszkań to drugi kwartał 2025 roku.

Natomiast zakończyły się pracę nad pierwszym etapem osiedla, które składa się z dwóch sześciokondygnacyjnych budynków, w tym jeden jest dwusegmentowy. Za projekt odpowiada B2Studio.

– Inwestycja Strefa Cegielnia będzie pełna zieleni. Główną rolę odegrają tu ozdobne trawy, byliny i krzewy. W tym otoczeniu pojawią się także miejsca do rekreacji – plac zabaw dla najmłodszych oraz ławeczki do relaksu. Dla rowerzystów przygotowane zostaną stojaki na jednoślady oraz stacje napraw – informuje deweloper.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Wzgórza Krzesławickie