Inwestycja na Wzgórzach Krzesławickich. Czterogwiazdkowy hotel, pasaż gastronomiczny i mieszkaniówka

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Przy ul. Gustawa Morcinka inwestor planuje stworzenie centrum biurowo-usługowo-mieszkaniowego.

Tereny po dawnej cegielni w Zesławicach zostały sprzedane prywatnym inwestorom. Na części z nich już buduje firma Atal Część natomiast należy do firmy P.B.H.T. „Edmund Leś”.

Ruszyła maszyna

Działki po dawnej cegielni nie są objęte planem miejscowym. Dla inwestycji muszą być więc wydawane decyzji o warunkach zabudowy. Urząd miasta poinformował, że prezydent wszczął postępowania w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia.

Mowa tu o kilku segmentach –  rozbudowie i przebudowie zespołu budynków usługowych: hotelowych, handlowych, biurowych czy widowiskowo-eventowych. A także o budowie nawet do 22 budynków mieszkalnych wielorodzinnych z parkingami podziemnymi. Obecnie prezydent wystąpił do innych organów o wydanie opinii i stanowisk w tej sprawie.

Wizja

Na stronie internetowej biura architektonicznego Archivision widnieje informacja związana z przebudową starych i dobudową nowych budynków. Hala z kopułą miała być przemianowana na pasaż handlowy z restauracjami i barami. Znaleźć miałoby się tam również miejsce na kącik muzealny z wystawą o byłej cegielni. Autorzy koncepcji chcieli również stworzyć otwartą przestrzeń gastronomiczną w stylu warszawskiej Hali Koszyki.

„Do hali tylnej zostaną dobudowane dwa budynki bliźniacze, symetryczne. (…) W skrzydle lewym znajdzie się hotel czterogwiazdkowy z autonomiczną restauracją, salami konferencyjnymi i małym SPA. W skrzydle prawym planuje się na piętrach zaaranżować biura. W obu skrzydłach na parterze znajdą się sklepy oraz usługi(…)”.  Inwestor twierdzi, że dzięki temu historyczne podwórza będą tętniły życiem.

Natomiast w prawym skrzydle miałby być market spożywczy. –  Całość wieńczy pod ziemią olbrzymi parking zaprojektowany na prawie 300 samochodów osobowych, dysponujący trzema niezależnymi zjazdami w różnych częściach działki – czytamy na stronie inwestora, którym jest firma P.B.H.T. „Edmund Leś”. Stojąca tam wieża ciśnień w planach ma zostać zaadaptowana na podniebny bar.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Mistrzejowice