Ruch w sprawie działki po dawnej Plazie

Teren po Plazie, sierpień 2023 fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Spółka STRABAG Real Estate złożyła wniosek o pozwolenie związane z budową zespołu biurowego na terenach po dawnym centrum handlowym Plaza. To ostatni zapowiedziany, ale nierozpoczęty jeszcze projekt firmy w Polsce.

W czerwcu informowaliśmy, że właściciel ziemi przy al. Pokoju będzie chciał w tym roku złożyć wniosek o  pozwolenie na budowę. Jak udało nam się dowiedzieć, taki wniosek wpłynął do krakowskiego urzędu 27 września. Dotyczy on – zgodnie z treścią wniosku –  „przebudowy garażu podziemnego otwartego z budową zespołu biurowo-usługowego z infrastrukturą”.

Inwestor zapowiada na swojej stronie, że realizacja przedsięwzięcia zostanie przeprowadzona w latach 2024-25. – To tu, oprócz wielofunkcyjnego kompleksu, powstaną dodatkowe miejsca odpoczynku i elementy małej architektury, które zapraszać będą do spędzania czasu w tej urokliwej okolicy – czytamy na stronie spółki odpowiedzialnej za budowę.

– Złożyliśmy wnioski o pozwolenie na budowę nowego kompleksu, który powstanie przy alei Pokoju 44. Po otrzymaniu prawomocniej decyzji przedstawimy szczegóły projektu i harmonogram prac – informuje Maja Połubińska, Project Developer w spółce deweloperskiej STRABAG Real Estate.

Galeria Plaza działała od 2002 roku. 19 lat później centrum zostało zamknięte, a nowy właściciel postanowił o rozbiórce obiektu. W miejsce galerii, według informacji spółki, powstanie nowoczesna zabudowa wielofunkcyjna.