Ruszyła budowa kompleksu handlowego przy Nowohuckiej

Roboty powoli się zaczynają fot. ŁJ

W pobliżu ulicy Nowohuckiej, naprzeciw hali Expo Kraków, ruszyła budowa centrum wyprzedażowego Designer Outlet Kraków i dwóch parków handlowych Atut.

Budowa tego ogromnego kompleksu handlowego miała się rozpocząć w poprzednim roku. Kolejny termin wyznaczono na kwiecień 2021 roku, lecz plany znów uległy zmianie. W czerwcu wykonano pierwsze prace na terenie inwestycji.

Sprzęt powoli pojawia się na terenie przy ul. Galicyjskiej, lecz właściwa budowa rozpocznie się dopiero za kilka miesięcy. – Rozpoczęliśmy pierwsze prace ziemne, ale nie możemy mówić, że budowa już się rozpoczęła. Nastąpi to w najbliższych miesiącach, ale w tej chwili nie jesteśmy jeszcze w stanie podać konkretnego terminu – wyjaśnia przedstawiciel dewelopera.

– Na 15-hektarowym terenie wybudujemy dwa parki handlowe Atut o łącznej powierzchni 23 tys. mkw. powierzchni najmu, a także centrum Designer Outlet Kraków o powierzchni ponad 20 tys. mkw., w którym znajdzie się 120 sklepów – powiedział w styczniu tego roku Krzysztof Gaczorek, prezes KG Group.

Centrum handlowe w rok?

Deweloper rozpoczął budowę w oparciu o pozwolenie budowlane wydane w marcu ubiegłego roku, które zakłada „budowę dwóch budynków handlowo-usługowych A1 (etap I i II) i B1 wraz z garażem podziemnym, obsługą komunikacyjną i miejscami parkingowymi oraz zagospodarowaniem terenu przy ul. Galicyjskiej”.

Wyżej opisaną część inwestycji deweloper zamierza zrealizować w niewiele ponad rok. Zakończenie robót przewidziano na sierpień 2022 roku, natomiast otwarcie Designer Outlet Kraków na 2023 rok.

Z uwagi na brak kontaktu ze strony inwestora nie wiemy, czy cały kompleks wraz z parkami handlowymi Atut zostanie oddany za dwa lata. Może być tak, że centrum outletowe powstanie jako pierwsze, a reszta infrastruktury będzie dobudowywana z czasem.

W Designer Outlet Kraków ma działać 120 sklepów, sześć kawiarni i restauracji. W ramach inwestycji powstanie 2000 miejsc parkingowych zarówno podziemnych, jak i naziemnych. Dojazd do centrum będzie możliwy od ulicy Nowohuckiej oraz od strony hali Expo Kraków.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Czyżyny
comments powered by Disqus