Ruszyły prace ziemne. W planach 10-piętrowy budynek z hotelem [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Przy ulicy Zakopiańskiej niedaleko skrzyżowania z ul. Armatury rozpoczęły się prace ziemne związane z planowaną inwestycją biurowo-hotelową.

Inwestor, czyli spółka Pawo, złożyła wniosek do prezydenta o pozwolenie na budowę w 2018 roku. Dokument został wydany w marcu 2020 roku. Wcześniej w tej okolicy planowana była budowa biurowca. Nowy budynek ma mieć 10 kondygnacji naziemnych i trzy podziemne. Powierzchnia zabudowy działki to nieco ponad 44 proc. Jak na razie na działce, gdzie ma powstać inwestycja, trwają prace ziemne. W sąsiedztwie, właściciel sieci Max Premium Burgers, planuje stworzenie drugiej w Krakowie restauracji.

Za projekt, który można zobaczyć TUTAJ, odpowiada biuro projektowe Standart Architekci, którego dwie prace: Hotel Hyatt i budynek mieszkalny River Line zostały nagrodzone w międzynarodowym konkursie Urban Design & Architecture Design Awards.

Więcej o tym pisaliśmy poniżej:

Za inwestycję odpowiada Pawo Group, która ma na swoim koncie kilka realizacji mieszkaniowych m.in. przy ul. Imbramowskiej, Wielkanocnej czy przy ul. Zabawa, a także budynek usługowo-biurowy przy pl. Bohaterów Getta. Spółka jest również odpowiedzialna za budowę największego hotelu w Krakowie – Campanile City South z 364 pokojami. Obiekt powstał w pobliżu kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego na Ruczaju.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Łagiewniki-Borek Fałęcki