Szwedzi chcą postawić drugą restaurację w Krakowie

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Właściciel marki Max Premium Burgers chce postawić przy ul. Zakopiańskiej drugi lokal gastronomiczny. Na razie czeka na pozwolenie na budowę.

Restauracja miałaby powstać na skrzyżowaniu ulic Zakopiańskiej i Armatury. Inwestor złożył wniosek w połowie lipca i obecnie został wezwany przez urzędników do uzupełnienia dokumentacji. Jeśli spółka otrzyma zgodę, na pustej obecnie działce powstanie budynek gastronomiczny, obiekt gospodarczy i wiata wraz z potrzebną infrastrukturą oraz oświetleniem. Zaplanowano również demontaż nieczynnej infrastruktury.Lokalizacji inwestycji wpisuje się w strategię spółki, która poszukuje wolnostojących działek pod restauracje typu drive-thru. Firma jest zainteresowana gruntami przy głównych skrzyżowaniach i drogach o natężeniu przekraczającym 20 tys. pojazdów na dobę oraz niedaleko parkingów centrów handlowych (w okolicy jest m.in. Makro, Agata Meble czy C.H Zakopianka). Przedstawiciele sieci potwierdzają, że pracują nad tą lokalizacją i zajmują się kwestiami formalnymi. Więcej informacji otrzymamy po ich potwierdzeniu.

Jeśli restauracja powstanie, będzie to druga z szyldem Max Premium Burgers w Krakowie. Pierwsza powstała przy ul. Nowohuckiej w grudniu 2021 roku.

Szwedzka firma podaje, że została założona w 1968 roku przez Curta Bergforsa i Brittę Fredriksson. Restauracje Max działają w Szwecji, Norwegii, Danii i Egipcie.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Łagiewniki-Borek Fałęcki