News LoveKraków.pl

Strabag z pozwoleniem na zabudowę terenu po dawnej Plazie. Pięć obiektów i 40 tys. mkw.

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

22 marca prezydent miasta wydał pozwolenie na przebudowę garażu podziemnego i budowę dwusegmentowego budynku biurowo-usługowego.

– Złożone wnioski o pozwolenie na budowę zakładają realizację dwóch etapów inwestycji przy alei Pokoju 44 w Krakowie. Planujemy wybudować tam zespół biurowo-usługowy o powierzchni ponad 20 tys. mkw. oraz budynki hotelowo-usługowe o podobnym metrażu przestrzeni użytkowej. Projekt obejmuje też przygotowanie miejsc parkingowych naziemnych i podziemnych – w sumie 940 stanowisk – informowała w pod koniec października Maja Połubińska, project developer w spółce Strabag Real Estate.

Jest pozwolenie

Urząd miasta pozytywnie rozpatrzył wniosek o pozwolenie na budowę złożony pod koniec września 2023 roku. Decyzja została wydana 22 marca i pozwala na realizację garażu podziemnego z wykorzystaniem istniejącej infrastruktury oraz budowę kompleksu biurowo usługowego przy ul. Pokoju.

Urzędnicy w uzasadnieniu swojej decyzji zaznaczają, że projekt jest zgodny z zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego i przepisami ochrony środowiska, a także posiada wszelkie wymagane uzgodnienia.

– Otrzymaliśmy pozwolenie na budowę. Po jego uprawomocnieniu rozpoczniemy prace nad projektem wykonawczym. Dopiero po jego zatwierdzeniu przedstawimy harmonogram inwestycji, która powstanie na działce przy alei Pokoju 44 – mówi Maja Połubińska.

– Jednak już teraz możemy potwierdzić, że w miejscu dawnej galerii Plaza planujemy zrealizować kompleks składający się z dwóch budynków biurowo-usługowych i trzech segmentów hotelowo-usługowych. W sumie oddamy do użytkowania zespół pięciu obiektów o łącznej powierzchni ponad 40 tys. mkw. Przedsięwzięciu będzie towarzyszyć przebudowa garażu podziemnego otwartego. O kolejnych etapach tego procesu będziemy informować na bieżąco – informuje Połubińska.

Inwestor musi poczekać jeszcze 14 dni na uprawomocnienie się decyzji.

Galeria handlowa Plaza powstała w 2001 roku i działała 20 lat. W styczniu 2022 r. deweloper Strabag Real Estate kupił działkę wraz z budynkiem i stawem Dąbskim. Rozbiórka obiektu zakończyła się wiosną zeszłego roku.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Czyżyny