Rozpoczyna się rekrutację do kolejnej edycji programu inkubacyjnego skierowanego do początkujących twórców gier. Startująca edycja bezpłatnych warsztatów i konsultacji z mentorami skierowana jest do studiów i zespołów tworzących gry na urządzenia mobilne. Zgłoszenia przyjmowane są do 6 kwietnia.
Inkubator Digital Dragons działa w ramach Krakowskiego Parku Technologicznego od 2018 roku. Do tej pory odbyły się cztery edycje programu, które naprzemiennie są skierowane do nowych studiów growych i zespołów tworzących gry na PC lub gry mobilne. Podczas zbliżającej się piątej edycji już po raz trzeci program IDD skierowany będzie do twórców gier mobilnych.
– To już druga edycja programu inkubacyjnego, którą wspiera Fundusz Zalążkowy KPT. Dzięki tej współpracy młode studia growe są świetnie przygotowane do kooperacji z potencjalnymi inwestorami i doskonale wiedzą na co zwrócić uwagę w walce o inwestora. Mamy nadzieję, że kolejna edycja pozwoli oszlifować prawdziwe diamenty w branży gier – mówi Łukasz Słoniowski, wiceprezes KPT.
Zasady i terminy
Do wzięcia udziału organizatorzy zapraszają niezależne młode studia i nieformalne zespoły, które na rynku gamedev działają nie dłużej niż pięć lat, a także posiadają aktualnie w produkcji przynajmniej jedną grę na urządzenia mobilne.
Podczas warsztatów z mentorami Inkubatora uczestnicy będą mieli okazję do rozwoju umiejętności produkcyjnych, biznesowych jak i marketingowych. Tematyka dotyczyć będzie m.in. pitchowania i prezentacji produktu, współpracy z wydawcą i inwestorem, pozyskiwania użytkowników, modeli monetyzacji gier mobilnych, strategii zarządzania i rozwoju zespołu, a także wielu praktycznych umiejętności, niezbędnych do odniesienia sukcesu rynkowego. Szczegółowy harmonogram i zakres tematyczny dostępny jest na stronie wydarzenia. Udział w zajęciach w ramach Inkubatora Digital Dragons jest całkowicie bezpłatny.
Przesłane zgłoszenia zostaną wstępnie ocenione i zweryfikowane przez organizatorów, a następnie wybrane zespoły zostaną zaproszone na Selection Days zaplanowane na 20-21 kwietnia 2022 r.
Zajęcia odbywać się będą w czterogodzinnych blokach, głównie w piątki i soboty między 27 maja a 25 czerwca 2022 r. Poza cyklem warsztatowym istotnym elementem programu jest Feedback Day (10 czerwca), podczas którego zespoły biorące udział w zajęciach będą miały okazję do skonsultowania swoich projektów z ekspertami ze studiów developerskich.
We wrześniu tego roku odbędzie się natomiast Demo Day, podczas którego uczestnicy zaprezentują efekty swojej pracy zaproszonym przedstawicielom funduszy Venture Capitals, potencjalnym inwestorom, wydawcom oraz publiczności.