Szukają nieoszlifowanych diamentów z branży gier

Digital Dragons 2015 fot. Krzysztof Kalinowski

Rozpoczyna się rekrutację do kolejnej edycji programu inkubacyjnego skierowanego do początkujących twórców gier. Startująca edycja bezpłatnych warsztatów i konsultacji z mentorami skierowana jest do studiów i zespołów tworzących gry na urządzenia mobilne. Zgłoszenia przyjmowane są do 6 kwietnia.

Inkubator Digital Dragons działa w ramach Krakowskiego Parku Technologicznego od 2018 roku. Do tej pory odbyły się cztery edycje programu, które naprzemiennie są skierowane do nowych studiów growych i zespołów tworzących gry na PC lub gry mobilne. Podczas zbliżającej się piątej edycji już po raz trzeci program IDD skierowany będzie do twórców gier mobilnych.

– To już druga edycja programu inkubacyjnego, którą wspiera Fundusz Zalążkowy KPT. Dzięki tej współpracy młode studia growe są świetnie przygotowane do kooperacji z potencjalnymi inwestorami i doskonale wiedzą na co zwrócić uwagę w walce o inwestora. Mamy nadzieję, że kolejna edycja pozwoli oszlifować prawdziwe diamenty w branży gier – mówi Łukasz Słoniowski, wiceprezes KPT.

Zasady i terminy

Do wzięcia udziału organizatorzy zapraszają niezależne młode studia i nieformalne zespoły, które na rynku gamedev działają nie dłużej niż pięć lat, a także posiadają aktualnie w produkcji przynajmniej jedną grę na urządzenia mobilne.

Podczas warsztatów z mentorami Inkubatora uczestnicy będą mieli okazję do rozwoju umiejętności produkcyjnych, biznesowych jak i marketingowych. Tematyka dotyczyć będzie m.in. pitchowania i prezentacji produktu, współpracy z wydawcą i inwestorem, pozyskiwania użytkowników, modeli monetyzacji gier mobilnych, strategii zarządzania i rozwoju zespołu, a także wielu praktycznych umiejętności, niezbędnych do odniesienia sukcesu rynkowego. Szczegółowy harmonogram i zakres tematyczny dostępny jest na stronie wydarzenia. Udział w zajęciach w ramach Inkubatora Digital Dragons jest całkowicie bezpłatny.

Przesłane zgłoszenia zostaną wstępnie ocenione i zweryfikowane przez organizatorów, a następnie wybrane zespoły zostaną zaproszone na Selection Days zaplanowane na 20-21 kwietnia 2022 r.

Zajęcia odbywać się będą w czterogodzinnych blokach, głównie w piątki i soboty między 27 maja a 25 czerwca 2022 r. Poza cyklem warsztatowym istotnym elementem programu jest Feedback Day (10 czerwca), podczas którego zespoły biorące udział w zajęciach będą miały okazję do skonsultowania swoich projektów z ekspertami ze studiów developerskich.

We wrześniu tego roku odbędzie się natomiast Demo Day, podczas którego uczestnicy zaprezentują efekty swojej pracy zaproszonym przedstawicielom funduszy Venture Capitals, potencjalnym inwestorom, wydawcom oraz publiczności.

 

comments powered by Disqus