Szykuje się budowa bloku w Podgórzu Duchackim. Radni protestują

Widok na osiedle przy ul. Trybuny Ludów fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Deweloper czeka na wydanie decyzji o warunkach zabudowy dla bloku przy ul. Trybuny Ludów. Radni dzielnicowi negatywnie wypowiedzieli się w sprawie tej inwestycji.

26 września 2023 roku prezydent Krakowa poinformował, że wszystkie wymagane dokumenty w sprawie ustalenia warunków zabudowy zostały zebrane. Deweloper chce na kilku działkach w okolicy ul. Trybuny Ludów 9 (niedaleko skrzyżowania z ul. Turniejową) postawić dwusegmentowy blok mieszkalny.

Jaka wysokość?

W tej sprawie w 2022 roku wypowiedzieli się radni z Podgórza Duchackiego. W uchwale, gdzie negatywnie zaopiniowali projekt, przypomnieli, że historyczna zabudowa tego rejonu, która powstała w latach 20. i 30. ubiegłego wieku, to w dużej mierze domy jednorodzinne.

Radni przypomnieli również, że w studium ten obszar jest przeznaczony na tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej, gdzie wysokość budynków została ustalona na 10 metrów.

– Inwestor we wniosku o ustaleniu warunków zabudowy wskazuje wysokość do krawędzi attyki od 16 metrów do 19 metrów. Proponujemy budynek wielorodzinny o trzech kondygnacjach nadziemnych – widnieje w uzasadnieniu uchwały.

Korki?

Samorządowcy zwrócili również uwagę na potencjalne problemy, jakie wygeneruje inwestycja. Radni obawiają się, że ulica Trybuny Ludów nie jest przystosowana do zwiększonego ruchu, jaki mogą stworzyć nowi mieszkańcy.

– Już na dzień dzisiejszy powstają na wyżej wymienionej ulicy duże korki, nie tylko w godzinach szczytu. Ulica ta łączy ul. Kamieńskiego (a co za tym z centrum Krakowa) z Kurdwanowem i Piaskami – przypominają.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze Duchackie