TenderHut wchodzi do Krakowa

fot. pexels.com

Firma informatyczna TenderHut z Białegostoku kupiła agencję marketingową Kiss Communications oraz 36% udziałów w spółce programistycznej Kiss Digital. To inwestycja warta ponad 1,6 mln zł. W ten sposób TenderHut chce zaznaczyć swoją obecność w Krakowie.

Przejęcie spółki Kiss Communications oraz Kiss Digital pozwoli TenderHut na zaznaczenie swojej obecności w Krakowie, gdzie firma nie prowadziła do tej pory działalności operacyjnej – czytamy w komunikacie spółki.

W ciągu najbliższych miesięcy TenderHut będzie próbował nabyć kolejne udziały w spółce Kiss Digital, aby docelowo sprawować pełną kontrolę w firmie. TenderHut podaje, że przychody ze sprzedaży spółek Kiss Digital oraz Kiss Communications w 2021 roku wyniosły łącznie ok. 6,58 mln zł.

Kiss Communications jest agencją digitalową z dobrze wykwalifikowanym personelem, który może w znacznym stopniu przyczynić się do wzmocnienia TenderHut oraz rozszerzyć gamę usług w jego ofercie. Kiss Digital jest z kolei producentem oprogramowania. TenderHut natomiast to technologiczna grupa kapitałowa, działająca w branży IT.