Termy Krakowskie znikają z byłego hotelu Forum

fot. termykrakowskie.pl

Termy Krakowskie za trzy miesiące znikną z budynku byłego hotelu Forum. To nie koniec problemów, bo kłopot pojawił się również w Bronowicach. Oprócz tego w ciągu kilku miesięcy saunarium pod tą marką ma zostać uruchomione na stadionie miejskim przy ul. Reymonta.

W Termach Krakowskich Forum, które zostały uruchomione cztery lata temu, jedną z największych atrakcjji była sauna „panorama” z widokiem na Wawel. Teraz już wiadomo, że saunowicze z tej atrakcji w najbliższej (pomijając lockdown) przyszłości nie skorzystają.

– Dostaliśmy wypowiedzenie bez podania powodu. Działaliśmy tam cztery lata, a byliśmy gotowi na siedem. Po prostu spółka zarządzająca nas wyrzuciła. Otrzymałem suche pismo od adwokata z trzymiesięcznym wypowiedzeniem. Wszystko było opłacone – stwierdza Dariusz Rymar, właściciel Term Krakowskich.

Problem pojawił się też w Bronowicach. Tam również Rymar wynajął lokal pod saunę. – Sytuacja jest poważna. Wynajmujący zablokował nam majątek warty 1,3 mln złotych. Wszystko płaciliśmy na czas. Sprawa trafi do sądu – zapowiada biznesmen.

Plany na stadion

Złe wiadomość przeplatają się z dobrymi. Tą pozytywną jest fakt podpisania umowy z Zarządem Infrastruktury Sportowej na wynajem pomieszczeń pod trybuną południową stadionu Wisły. – W planie było przeniesienie na stadion term z Bronowic – przyznaje Dariusz Rymar.

Dodatkowo sytuacja z najemcą, który zablokował możliwość dostania się do wyposażenia, komplikuje sprawę. – Mamy cztery miesiące na adaptację, ale nie możemy przenieść potrzebnych nam rzeczy – stwierdza. Mimo wszystko Rymar jest wdzięczny ZIS-owi za dobrą współpracę. Nie tylko w tym zakresie.

Co tam będzie?

Termy na stadionie, kiedy już zostaną uruchomione, mają funkcjonować od godzin przedpołudniowych do godzin wieczornych. Na pewno zostanie przeniesiona tam sauna „panorama” na 120 osób, tym razem widok będzie na kopiec Kościuszki. Oprócz tego będzie pięć innych saun, w tym: hammam, japońska (z rozgrzanymi kamieniami na podłodze) czy grota solna z podczerwienią. Dodatkowo pojawi się 14-metrowy basen, jacuzzi, gabinet odnowy biologicznej i rehabilitacyjny.

Dariusz Rymar dodaje, że będzie można korzystać z zajęć z aqua aerobiku czy przyprowadzać dzieci na naukę pływania. Dodatkowo odbywać się tam będą lekcję jogi.

– W przyszłym tygodniu zaczynamy tworzyć projekt z Archetusem i za jakiś czas pokażemy, jak to wszystko będzie wyglądało – mówi Rymar.