Tesco sprzedaje hipermarket przy Wielickiej

Tesco przy ul. Wielickiej fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Mniejsze sklepy - większe zyski. Tak swoją decyzję o sprzedaży hipermarketu przy Wielickiej tłumaczy Tesco.

Sieć sklepów Tesco zgodnie z nową polityką firmy skupi się na tzw. hipermarketach kompaktowych. Według informacji podanych przez krajową filię firmy, mniejsze sklepy notują większe zyski. W związku z tym wiele sklepów czekają poważne zmiany. Wśród nich jest jeden z Krakowa.

Zmiany

Zmiany podzielono na etapy. Pierwszy z nich przypadł na sierpień i wywołał niemałe zdziwienie wśród klientów. Tesco postanowiło wyprzedać cały asortyment w swoich sklepach.

Wyprzedaże mogli zaobserwować przede wszystkim klienci sklepu przy ul. Kapelanka. Niektórzy sądzili, że są one związane z całkowitą likwidacją sklepu. Okazuje się jednak, że to tylko jeden z elementów zmian w sklepach. Docelowo akcja ma pomóc we wprowadzeniu kolejnych etapów zmian wizualnych i logistycznych.

– Pierwszy etap zmian zaplanowany na sierpień wiąże się z uproszczeniem asortymentu we wszystkich sklepach, aby zakupy dla klientów były prostsze i bardziej przyjazne. Stąd wyprzedaż części produktów, także we wszystkich naszych krakowskich sklepach – informuje biuro prasowe Tesco.

Wielicka pod młotek

Sklep przy ul. Wielickiej – jako jeden z kilku w całej Polsce – zostanie sprzedany. Niestety polscy przedstawiciele sieci nie chcą jeszcze zdradzać szczegółów transakcji.

– Transakcje sprzedaży sklepów podlegają zgłoszeniu do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów – czytamy w odpowiedzi na pytania dotyczące przyszłości sklepu przy ul. Wielickiej.

– Nasza decyzja, by skupić się na mniejszych formatach sklepów, odzwierciedla zmieniające się oczekiwania polskich klientów i trendy na rynku detalicznym – tłumaczy w oświadczeniu prasowym Matt Simister, prezes Tesco w Europie Środkowej.

Kilka niewiadomych

Nieznana jest przede wszystkim przyszłość pracowników likwidowanych i zmniejszanych placówek. Na pytanie o to, czy będą miały miejsce zwolnienia, otrzymaliśmy następującą odpowiedź: „jest zbyt wcześnie, by mówić o terminach i szczegółach, także tych dotyczących pracowników”.

Nie wiadomo też, co stanie się z pozostałymi sklepami. O ile zmiany zakładają zmianę formatu, o tyle firma nie jest w stanie udzielić odpowiedzi na pytania w kwestii tego, jaka przyszłość czeka likwidowane sklepy. Firma nie zdradza też, czy hipermarkety kompaktowe powstaną w dotychczasowych pawilonach, czy też ulegnie zmianie ich lokalizacja.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bieżanów-Prokocim