W Krakowie powstaje nowe centrum technologiczne

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Brytyjska firma Harvey Nash Technology otwiera w Krakowie centrum technologiczne specjalizujące się w robotyzacji i automatyzacji procesów biznesowych. Do tej pory firma miała takie centra jedynie w Wietnamie.

Polska spółka NashTech wchodzi w skład Harvey Nash Group. Firma specjalizuje się w dziedzinie nowoczesnych technologii i dostarcza zaawansowane rozwiązania biznesowe dla firm.

– Harvey Nash Group jest globalnym dostawcą profesjonalnych usług technologicznych w trzech kluczowych obszarach: rekrutacje technologiczne, rozwiązania technologiczne oraz executive search. Polska firma NashTech, specjalizująca się w rekrutacji oraz kontraktingu IT, jest obecna na rynku od 2013 roku. Jesteśmy dumni, że możemy wspierać spółkę w tworzeniu centrum dostarczania usług w Krakowie. Mamy pewność, że jego powstanie przyniesie istotne korzyści zarówno obecnym, jak i przyszłym klientom firmy – mówi Damian Uzarek, dyrektor polskiego oddziału Harvey Nash.

NashTech, posiadający siedem biur na świecie, dysponuje dwoma centrami usług biznesowych znajdującymi się w Wietnamie. Polska będzie trzecią lokalizacją.

– Jednym z zauważalnych w ostatnich miesiącach trendów jest tzw. nearshoring procesów biznesowych. Firmy rezygnują z outsourcingu tych najbardziej zaawansowanych i kluczowych dla stabilności biznesu funkcji do krajów azjatyckich, na rzecz lokowania ich w stabilniejszych regionach. W coraz większym stopniu Polska staje się krajem docelowym dla takich inwestycji, przyciągając inwestorów wysoko wykwalifikowanymi pracownikami, ich kreatywnością i efektywnością. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc w ulokowaniu inwestycji NashTech w Polsce – przedstawia Jan Kamoji-Czapiński z Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

Innowacyjność w cenie

Oddział w Krakowie skupi się na robotyzacji i automatyzacji procesów biznesowych klientów firmy. Docelowo, centrum w Małopolsce zatrudniać ma kilkadziesiąt osób. Według NashTech, inwestycja w Polsce pozwoli im zainteresować swoimi usługami więcej europejskich klientów.

– Zweryfikowaliśmy potencjalne lokalizacje i Polska okazała się wyraźnym liderem. Kraków jest sprawdzonym miejscem na tego typu inwestycje, dysponuje wyspecjalizowaną kadrą, i co równie ważne, gwarantuje wysoką jakość życia dla naszych pracowników. Cieszymy się, że nowe centrum będzie zlokalizowane właśnie tu – tłumaczy Phill Went z NashTech.

Osoby zatrudnione w Krakowie początkowo będą pracowały zdalnie, ale w planach jest otwarcie osobnego biura. Rekrutację ma wspierać siostrzana organizacja firmy – Harvey Nash, mająca już swoją siedzibę w Polsce.