W wakacje ruszy budowa bloku przy Nowohuckiej. W planie jest też szkoła i przedszkole

Wizualizacja fot. materiały inwestora
165 nowych mieszkań powstanie w okolicach ulic Nowohuckiej i Na Łąkach. Deweloper kończy prace przygotowawcze związane z inwestycją i rusza z przedsprzedażą.

– W końcowej fazie są prace związane z skablowaniem linii wysokiego napięcia przy ul. Nowohuckiej/Na Łąkach. A to oznacza, że już niebawem, najprawdopodobniej w wakacje, będziemy chcieli ruszyć z pracami budowlanymi związanymi z budową budynku wielorodzinnego, które potrwają około dwóch lat – mówi Julia Bogdanowicz partner zarządzający Westa Investments, a zarazem wiceprezes zarządu spółki celowej, która będzie realizowała inwestycję Prato Park.

Mieszkania będą o metrażach między 30 a 70 mkw., część będzie posiadała balkon. W podziemnym parkingu oraz na powierzchni mieszkańcy będą mieli do dyspozycji 215 miejsc parkingowych, w tym kilka stanowisk ładowania samochodów elektrycznych.

– Inwestycja została zaprojektowana z myślą o różnorodnych potrzebach mieszkańców, uwzględniając udogodnienia dla osób młodych, rodzin, seniorów czy osób z niepełnosprawnościami – dodaje Bogdanowicz.

W ramach podzielonej na kilka etapów inwestycji planowanej przy ul. Na Łąkach, niedaleko skrzyżowania z ulicą Nowohucką, powstanie przedszkole i szkoła z salą widowiskową. Dla zmotoryzowanych rodziców zbudowany zostanie parking.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Czyżyny