Żabka opanowała Kraków. Ile sklepów działa w mieście?

fot. Julia Ślósarczyk/Lovekrakow.pl
W listopadzie minęło 20 lat od otwarcia pierwszego sklepu Żabka na os. Na Kozłówku, który działa do dziś. Od tego czasu pod Wawelem przybyło ponad 300 placówek, a najwięcej spotkamy ich na ulicy Długiej.
O Krakowie mówi się, że jest miastem kościołów – zwłaszcza w centrum mijamy świątynię za świątynią. Fani piłki nożnej nie mogą narzekać na brak stadionów i drużyn na poziomie centralnym – aktualnie mamy ich aż cztery, w tym dwie w ekstraklasie. Mieszkańcy mogą też przebierać w ofercie sklepów. W ostatnim czasie zauważyliśmy dużą ekspansję marki Żabka, co potwierdzają liczby.

Rekordowa ulica Długa

– W tym roku otworzyliśmy około 30 sklepów, w ubiegłym roku blisko 40, a w roku 2018 – uruchomiliśmy około 50 nowych placówek Żabka. Aktualnie w Krakowie w sumie działają już 324 sklepy Żabka, wszystkie na zasadzie franczyzy – informuje biuro prasowe Żabka Polska.

W ciągu ostatnich czterech lat Żabka podwoiła liczbę placówek, a w ubiegłym roku otworzyła ponad 650 sklepów na terenie całego kraju. Dziś to ponad 6700 punktów, z czego niespełna pięć procent działa na krakowskim rynku. 

Żabka pierwszy sklep w naszym mieście otworzyła w listopadzie 2000 roku – to działająca do dziś placówka przy ul. Spółdzielców 3 na os. Na Kozłówku. Obecnie najwięcej charakterystycznych szyldów zobaczymy na ulicy Długiej, gdzie działa aż sześć sklepów. Tylko o jeden mniej jest na Kalwaryjskiej, a cztery spotkamy na Grzegórzeckiej, Mogilskiej, Starowiślnej i os. Centrum.

22 lata

Historia sieci zaczęła się w 1998 roku, gdy w Poznaniu i Swarzędzu powstało 7 eksperymentalnych sklepów Żabka. Z założenia miały być „wygodną alternatywą” dla coraz szybciej rozwijającego się rynku super- i hipermarketów. – Ponad 12 milionów klientów ma do najbliższej Żabki mniej niż 300 metrów – podaje biuro prasowe Żabka Polska.

Robisz zakupy w sklepach Żabka?

  • 21%
  • 13,1%
  • 53,5%
  • 12,4%
comments powered by Disqus