20 mln zł za ziemię przy ul. Bochenka. Develia postawi tam blok

Wizualizacja inwestycji fot. develia.pl

Pod koniec kwietnia spółka Develia kupiła działkę przy ul. Adama Bochenka. Deweloper planuje tam postawić blok z około 140 mieszkaniami.

– Powierzchnia nieruchomości gruntowej będącej przedmiotem transakcji wynosi 0,4688 ha. Całkowita cena za nieruchomość oraz ogół praw do projektu została określona na kwotę 20,9 mln zł brutto – poinformowała spółka. W planach jest budowa bloku, a sprzedaż powinna ruszyć w drugim kwartale tego roku. Natomiast termin zakończenie inwestycji to początek 2025 roku.

W ofercie znajdą się 27-metrowe kawalerki, jak i również 94-metrowe mieszkania. Wszystkie lokale mają mieć balkon, taras lub ogródek. Dostępny będzie również podziemny parking ze 167 miejscami i 73 komórki lokatorskie. Na parterze pierwszym piętrze dostanie oddane do dyspozycji osiem lokali komercyjno-usługowych.

Transakcja

Spółka zakupiła ziemię pod inwestycję od firmy Cracovia Property. W transakcji pośredniczyła firma immo lab.

– Rosnąca popularność pracy hybrydowej i zdalnej istotnie przyczyniła się do wzrostu zainteresowania klientów mieszkaniami położonymi nieco dalej od ścisłych centrów dużych miast, w bardziej przyjaznym do codziennego życia otoczeniu – komentuje Paweł Kucz, Transaction Manager w immo lab.

– Kluczem do sukcesu nieoczywistych lokalizacji jest dobra komunikacja. Nieruchomość przy ulicy Bochenka jest tego najlepszym przykładem. Z jednej strony mamy tu dogodny dojazd do kluczowych ośrodków biznesowych i ścisłego centrum Krakowa, a z drugiej, dzięki szybkiemu dostępowi do autostrady A4, możemy błyskawicznie udać się za miasto – stwierdza Kucz.

Daniel Puchalski, Partner Zarządzający i założyciel immo lab dodaje, że widzi „duże zainteresowanie deweloperów tym miastem, a szczególnie tzw. młodymi dzielnicami, w których wciąż jest miejsce na nową tkankę miejską”.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze Duchackie