36 mln euro na budowę The Park Kraków

fot. materiał prasowy

Deweloper odpowiedzialny za budowę jednego z największych kompleksów biurowych w Krakowie – The Park Kraków – pozyskał 36 milionów euro kredytu budowlanego i inwestycyjnego od PKO BP, na budowę centrum biurowego w Płaszowie.

Inwestycja zlokalizowana jest na przy ul. Saskiej i będzie składać się z ośmiu budynków o łącznej powierzchni biurowej 100 000 mkw. Budowa rozpoczęła się w czerwcu 2020 roku, a pierwszy budynek jest wynajęty w ponad 70% i ma zostać oddany do użytku w drugim kwartale tego roku – zapowiada White Star Real Estate oraz Cain International.

Projekt jest jednym z aktywów funduszu European Real Estate Opportunity Fund I (EREO I), który zamknął maj 2021 roku z zobowiązaniami w wysokości 324 mln euro – czytamy w komunikacie dewelopera i inwestora.

– Jesteśmy pewni, że takie biura jak The Park Kraków odegrają ważną rolę w rozwoju miast – powiedział Daniel Harris, dyrektor zarządzający i szef ds. inwestycji europejskich w Cain International. – Udogodnienia dla pracowników w połączeniu z doskonałą lokalizacją i przemyślanym designem sprawiają, że The Park Kraków może stać się perłą w koronie jednego z najbardziej dynamicznie rozwijających się miast w Polsce.

– Bardzo się cieszymy, że nasze dotychczasowe realizacje parków biurowych, pozwoliły nam nawiązać wieloletnią współpracę z tak ważną instytucją, jaką jest PKO BP. Pozyskanie tego finansowania oraz podpisanie pierwszej umowy przednajmu na ponad 70% powierzchni w pierwszym budynku, były kamieniami milowymi dla The Park Kraków – dodaje Bartosz Prytuła, z White Star Real Estate.

comments powered by Disqus