4F wprowadza się do Płaszowa. Deweloper stawia kolejne biurowce

wizualizacja fot. mat. pras.

W Płaszowie przy ul. Saskiej powstaje największy kompleks biurowy w mieście. The Park Kraków będzie liczył 100 tys. mkw. przeznaczonych dla prawie 10 tys. pracowników. W 2023 roku będzie gotowy drugi budynek, a także ruszy budowa trzeciego i czwartego. Pierwszym najemcą nowego kompleksu jest firma OTCF (4F).

W maju zakończono budowę pierwszego budynku kompleksu The Park Kraków. Docelowo biurowców powstanie osiem, rozciągających się w dwóch szeregach, począwszy od estakady tramwajowej, wzdłuż ul. Saskiej, aż po ul. Kuklińskiego. Każdy z budynków będzie oferował ok. 12 tys. mkw. powierzchni najmu. Deweloper posiada obecnie pozwolenie na budowę jedynie dwóch pierwszych budynków, reszta jest w przygotowaniu.

Inwestor informuje, że budowa drugiego budynku jest na zaawansowanym etapie i planuje go oddać do użytku w drugim kwartale 2023 roku. – Przygotowujemy się też do rozpoczęcia prac budowlanych przy trzecim i czwartym budynku. Ich budowa ma ruszyć w pierwszej połowie 2023 roku. Trwają również prace projektowe nad czterema kolejnymi budynkami biurowymi – czytamy w komunikacie dewelopera. Za projekt architektoniczny inwestycji odpowiada biuro APA Wojciechowski Architekci.

– Prace w projekcie The Park Kraków przebiegają zgodnie z założonym harmonogramem. Cały teren pomiędzy budynkami, czyli blisko 3 ha, został wyłączony z ruchu kołowego i zaaranżowany dużą ilością zieleni, elementami wodnymi oraz materiałami naturalnymi. Doceniają to potencjalni najemcy, czego dowodem są zaawansowane rozmowy w sprawie komercjalizacji powierzchni zarówno w budynku B1, B2 jak i B3 – komentuje Bartosz Prytuła z firmy White Star Real Estate, odpowiedzialnej za inwestycję.

Poza biurami multum usług

Restauracja, siłownia, sklep, myjnia samochodowa czy przedszkole – te wszystkie usługi mają zostać uruchomione w pierwszych dwóch budynkach kompleksu. Dla pracowników biurowych powstanie również infrastruktura dla rowerzystów – szatnie, prysznice i stojaki na rowery. Współczynnik miejsc parkingowych wynosi 1:50, co oznacza, że na terenie The Park Kraków dostępnych będzie ok. 2 tys. miejsc postojowych dla samochodów.

Wkrótce cztery piętra z pięciu w pierwszym budynku kompleksu zajmie firma OTCF (4F), tj. 70 proc. biur dostępnych w obiekcie. Firma miała wprowadzić się do budynku jeszcze w tym roku. Wygląd lobby recepcyjnego możecie zobaczyć w powyższej galerii zdjęć. Umieszczono tam m.in. akwarium o poj. 3,6 tys. litrów.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze