9 kondygnacji naziemnych i 3 podziemne. Wiadomo, co może powstać niedaleko Ikei

Biurowce są planowane na terenie zielonym przy parkingu sklepu fot. Eryk Ruta/LoveKrakow.pl

Share Home Kraków jest coraz bliżej realizacji inwestycji na północy Krakowa.

Prezydent miasta wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla dwóch garaży podziemnych oraz instalacji do magazynowania oleju napędowego (dla generatorów prądu). Deweloper, spółka Share Home Kraków, nie będzie musiał przeprowadzać oceny oddziaływania na środowisko dla przedsięwzięcia.

Inwestor zamierza postawić dwa dziewięciokondygnacyjne budynki, w których znajdą się lokale usługowe i biurowe. Powstanie również trzykondygnacyjny garaż podziemny pod obiektami z 485 miejscami postojowymi. Obsługa komunikacyjna będzie realizowana z ulicy Sosnowieckiej.

Z dokumentów wynika, że inwestycja został podzielona na dwa etapy. Najpierw powstanie garaż i mniejszy budynek, a następnie drugi biurowiec.

Planowane biurowce są zgodne z zapisami miejscowego planu zagospodarowania. Sama okolica charakteryzuje się mocną koncentracją handlu i usług (znajduje się tam m.in. Ikea, Castorama, Galeria Bronowice, a w najbliższym sąsiedztwie stacja paliw Shell).

Niespodzianki w ziemi

W decyzji środowiskowej pojawiły się informacje o tym, że na terenie dewelopera w znajduje się stanowisko archeologiczne. W przeszłości były tam znajdowane ślady średniowiecznego osadnictwa oraz wcześniejszego, datowanego na epokę kamienną.

– W związku z realizacją przedmiotowej inwestycji sporządzony został plan badań archeologicznych. Zgodnie z założeniami tego planu, przed rozpoczęciem prac ziemnych związanych z realizacją inwestycji wykonane zostaną wyprzedzające badania archeologiczne. Następnie prowadzone będą obserwacje prac ziemnych – informują urzędnicy.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bronowice