Accor odkrywa karty. Nowy zielony hotel tuż przy Kraków Airport

hotel marki greet fot. materiały prasowe

Grupa Accor uruchomi hotel sygnowany marką Greet w bezpośrednim sąsiedztwie balickiego lotniska Kraków Airport. Obiekt ma przywitać pierwszych gości w 2022 roku.

Grupa Accor podpisała umowę franczyzy z firmą Cracovia Airport Hotel na obiekt, który powstanie w Balicach przy ul. Medweckiego. Nowy hotel zaoferuje gościom 161 pokoi, a w jego murach znajdą się dwie marki – Ibis Styles (84 pokoje) i Greet (77 pokoi). Będzie to pierwszy obiekt w Polsce i Europie Wschodniej sygnowany marką Greet. Za design i projekt wnętrz hotelu odpowiada pracownia architektoniczna Tremend. Do 2024 roku Accor planuje otwarcie 10 nowych hoteli sygnowanych marką.

Na zielono

– Podobnie jak TRIBE, marka Greet rozszerza granice dotychczasowego rozumienia hotelarstwa. Wierzymy, że społecznie zaangażowana marka, dla której jednym z priorytetów jest troska o środowisko naturalne i ekologia, znajdzie wielu entuzjastów w Polsce – mówi Jacek Stasikowski z polskiego biura Accor.

W przestrzeniach hoteli Greet drugie życie znajdą meble poddane recyklingowi z pchlich targów czy firm recyclingowych oraz ekologiczne rozwiązania w architekturze i designie. Zostaną wykorzystane materiały przyjazne środowisku, panele słoneczne i zielone strefy na dachach budynków. Oprócz zainstalowanych paneli słonecznych w budynku, ochronie środowiska sprzyja także gromadzenie deszczówki.

– Marka Greet to projekt skupiający się na nowym podejściu do zrównoważonej turystyki, gdzie kwestie ekologiczne są jednym z głównych elementów funkcjonowania hotelu – dodaje Paweł Giza, prezes Cracovia Airport Hotel.

comments powered by Disqus