AGH wybuduje nowe laboratorium

wizualizacja laboratorium fot. AGH

Akademia Górniczo-Hutnicza planuje wybudować na terenie swojego kampusu laboratorium. Obiekt ma służyć do celów dydaktycznych studentom Elektrotechniki. Teraz uczelnia czeka na pozwolenie na budowę parterowego obiektu, jednak szacuje się, że wystartuje ona w czwartym kwartale tego roku i potrwa do połowy 2017 roku.

Obecnie uczelnia oczekuje na decyzję o ustaleniu lokalizacji. Wszystko wskazuje na to, że budynek będzie usytuowany na dziedzińcu pomiędzy pawilonami A-3, A-4, przewiązką P-A3-A4,U-2 i D-1. Laboratorium ma być wykorzystywane do celów dydaktycznych dla kształcenia na kierunku elektrotechnika o specjalności inżynieria elektryczna w pojazdach samochodowych.

Kameralny wygląd

W planach jest budowa laboratorium w formie pogrubionej litery L o wymiarach 19x11 metrów i wysokości pięciu metrów w części zasadniczej oraz trzech metrów w części przylegającej do budynków D-1/U-2.

– Budynek laboratorium składa się z części diagnostycznej, czyli hamowni, sali wielofunkcyjnej oraz pomieszczeń pomocniczych- wiatrołapu, komunikacji i sanitariatów. Wejście główne znajduje się na elewacji północnej pawilonu, natomiast wjazdy do części diagnostycznej oraz do części wielofunkcyjnej planowane są od strony zachodniej – informuje Bartosz Dembiński, rzecznik prasowy AGH.

Dobre oświetlenie

Sala wielofunkcyjna ma mieć dogodny dostęp do światła. Oprócz oświetlenia oknem istnieje możliwość doświetlenia jej świetlikami dachowymi. W oświetleniu hamowni ma pomóc zastosowanie bramy segmentowej z elementami przeziernymi.