„Alchemik” wyrośnie przy Kalwaryjskiej. Od frontu usługi, z tyłu prestiżowe mieszkania

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Deweloper Grupa Arkada realizuje inwestycję mieszkaniowo-usługową przy ul. Kalwaryjskiej 74. Będzie to sześciopiętrowa kamienica z podziemnym garażem połączona z czterokondygnacyjnym blokiem umiejscowionym z tyłu działki.

Inwestycja powstaje w miejscu, gdzie stały dwa parterowe obiekty. W jednym z nich przed laty funkcjonował m.in. sklep z odzieżą używaną.

– Projektowany budynek będzie składał się z dwóch części zróżnicowanych pod kątem wysokości, połączonych ze sobą garażem podziemnym oraz parterem z częścią usługową. Frontowa bryła budynku zaplanowana została pod lokale użytkowe oraz jeden apartament mieszkalny z widokowym tarasem na ostatnim piętrze – informuje deweloper.

Budynek bezpośrednio przy ulicy Kalwaryjskiej ma mieć sześć kondygnacji i podziemny parking. To właśnie w nim znajdą się w dużej mierze lokale usługowe. Wyjątkiem będzie ostatnie piętro, gdzie planowane jest mieszkanie. Druga część inwestycji składa się z czterech kondygnacji i w niej znajdzie się 12 mieszkań.

Zakończenie budowy planowane jest na trzeci kwartał przyszłego roku. W ofercie jest obecnie osiem lokali mieszkalnych. Ceny zaczynają się od 18 tys. zł za metr kwadratowy, a kończą na 24 tysiącach złotych.

Z oferty wynika, że blisko 148-metrowe mieszkanie na trzecim piętrze, składające się z pięciu pokoi, obecnie kosztuje 3,5 mln złotych. Za 750 tys. złotych można nabyć 34-metrowy lokal na pierwszym piętrze.

W inwestycji znajdzie się również 13 lokali usługowych o zróżnicowanym metrażu. Za największy z nich, blisko 200-metrowy, trzeba – zgodnie z ofertą – zapłacić 2,7 mln złotych.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze